• benchmark.pl
 • Ciekawostki
 • Zlikwidowali nielegalną kopalnię kryptowalut w szkole policji – sprawę bada prokuratura
Ciekawostki

Zlikwidowali nielegalną kopalnię kryptowalut w szkole policji – sprawę bada prokuratura

przeczytasz w 1 min.

Nielegalne kopalnie kryptowalut stały się w ostatnim czasie prawdziwą plagą. Mówi się jednak, że najciemniej jest pod latarnią. Podobnie miało być i tym razem – jeden z takich biznesów odkryto w… Centrum Szkolenia Policji w Legionowie koło Warszawy.

Nielegalna kopalnia kryptowalut w Centrum Szkolenia Policji

O sprawie poinformował serwis RMF FM - w biznes mieli być zaangażowali pracownicy uczelni, którzy wykorzystywali służbowe komputery do tzw. kopania kryptowalut (mówiąc w uproszczeniu, chodzi o przeprowadzanie obliczeń, które pozwala generować tzw. wirtualną walutę).

Według źródła, prokuratura postawiła zatrzymanym zarzut kradzieży prądu. Śledczy badają też sprawę pod kątem niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo szkoły. Warto bowiem zaznaczyć, że to właśnie kierownictwo odpowiada za wykorzystanie dostępnego sprzętu.

Policja nie podała do publicznej wiadomości szczegółów na temat sprawy. Nie wiemy ile trwał proceder, jakie poniesiono straty i ile osób jest objętych śledztwem. Nie wiadomo też, jaki sprzęt był wykorzystywany do kopania.

Warto jednak zauważyć, że to nie pierwszy raz, gdy policja jest zamieszana w nielegalne kopanie kryptowalut. Jakiś czas temu podobny biznes odkryto w Komendzie Głównej Policji w Warszawie – wtedy w proceder miał być zaangażowany informatyk na cywilnym etacie.

Źródło: Money

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  LGA2011
  16
  Dożywotni zakaz pracy w sektorze publiczny i spółkach skarbu państwa, 10 lat na białołęce, i zwrot kosztów prądu/wymiany zużytych podzespołów.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Widzę że redakcja wycięła koment z Gnom_z_piany . Głupie to ale cóż poradzić, taka "redakcja" :)

   @Paweł, ty jak zwykle jakieś głupoty wypisujesz, pod tym względem jesteś niezawodny, cytuję:
   "Nie wiemy ile trwał proceder, jakie poniesiono straty i ile osób jest objętych śledztwem. Nie wiadomo też, jaki sprzęt był wykorzystywany do kopania."

   Co ty nam tu ściemniasz? Dokładnie wiadomo, i to bardzo dokładnie. Jedyne co, to nie ujawniono tej informacji. Identycznie masz "okradziono bankomat, nie wiadomo ile ukradli". serio? proszę po raz kolejny od paru lat. przestań się bawić w tanie tzw. dziennikarstwo. nie traktuj tego jako hejt, bo stoisz w miejscu. traktuj to jako konstruktywną krytykę, może coś wreszcie osiągniesz.
   • avatar
    .Alx.
    3
    Cyt. "Zlikwidowali nielegalną kopalnię kryptowalut"

    Tytuł jest sprytną MANIPULACJĄ !
    Kopalnia kryptowalut była LEGALNA, nielegalna była kradzież prądu.

    Podobnie zmanipulowano praktycznie wszystkie newsy na ten temat :
    https://www.benchmark.pl/aktualnosci/kopalnia-kryptowalut-w-komendzie-glownej-policji-dotkliwa-kara.html
    https://www.benchmark.pl/aktualnosci/ukrainskie-sluzby-zamknely-nielegalna-farme-kryptowalut-z.html
    https://www.benchmark.pl/aktualnosci/kirgistan-zamknal-ponad-500-nielegalnych-kopalni-kryptowalut.html
    https://www.benchmark.pl/aktualnosci/policja-w-malezji-zamknela-farme-kryptowalut-zniszczono-1069.html
    ...wszędzie chodziło o kradzież prądu!

    PS Nie tylko się manipuluje faktami, ale i usuwa komentarze... "brawo" redakcja, idziecie z duchem neomarksizmu, gdzie liczy się tylko "NASZA prawda".
    =====
    Cytuję skasowany komentarz kolegi Gnom_z_piany, może wszystkiego red. Maziarz nie usunie...

    "@Paweł, ty jak zwykle jakieś głupoty wypisujesz, pod tym względem jesteś niezawodny, cytuję:
    "Nie wiemy ile trwał proceder, jakie poniesiono straty i ile osób jest objętych śledztwem. Nie wiadomo też, jaki sprzęt był wykorzystywany do kopania."

    Co ty nam tu ściemniasz? Dokładnie wiadomo, i to bardzo dokładnie. Jedyne co, to nie ujawniono tej informacji. Identycznie masz "okradziono bankomat, nie wiadomo ile ukradli". serio? proszę po raz kolejny od paru lat. przestań się bawić w tanie tzw. dziennikarstwo. nie traktuj tego jako hejt, bo stoisz w miejscu. traktuj to jako konstruktywną krytykę, może coś wreszcie osiągniesz."
    • avatar
     szymcio30
     0
     Kopanie krypto waluty jest w Polsce legalne więc bądźmy poważni. Nielegalna jest natomiast sprzedaż lub wymiana krypto waluty nie płacąc od tego podatku.Tu raczej o to poszło plus straty finansowe za zużyta energie elektryczna
     • avatar
      que_pasa
      -1
      Nie ma czegoś takiego jak nielegalna kopalnia kryptowalut. Kopanie kryptowalut jest legalnym procederem. Napiszcie poprawnie, że zatrzymano sprzęt złodziejom w szkole policyjnej.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       @Paweł, jak zwykle się nie zawiodłem w swoich oczekiwaniach, a konkretnie tradycyjnie się zawiodłem na sposobie formułowania przez ciebie treści. Więc punktuję:

       "Nie wiemy ile trwał proceder, jakie poniesiono straty i ile osób jest objętych śledztwem. Nie wiadomo też, jaki sprzęt był wykorzystywany do kopania."

       konkretnie nie "nie wiadomo", lecz że te informacje nie zostały ujawnione.

       Tak samo często kraczą głupi dziennikarze, że okradziono bankomat, ale nie wiadomo ile z niego ukradziono. Jak to nie wiadomo? przecież w każdej chwili wiadomo jest ile kasy jest w bankomacie, bo bankomat tę informację potwierdza do centrali po każdej wypłacie. A ty zrobiłeś dokładnie takie samo tanie pseudodziennikarstwo.

       A jak długo trwał proceder, ile ukradli prądu itp? łatwo to oszacować po rachunkach za prąd, wystarczy przejrzeć rachunki.

       A to co się dzieje w instytucjach publicznych pod "opieką" władzy panującej od 6 lat, to szkoda mi już języka sobie strzępić.
       • avatar
        Mario2k
        0
        Kopać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej . Ja się ludziom nie dziwię ,sam kopałem w firmie za przyzwoleniem menadżera w czasach gdy wpadało 1 eth dziennie na 7 kartach RX 480