Karty graficzne

Niereferencyjny HD 4890 od Asusa - nowe doniesienia

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Asus zamierza wypuścić niereferencyjną wersję karty Radeon HD 4890, która miała mieć całkowicie przebudowaną sekcję zasilania.

Jak wcześniej już wcześniej wspominaliśmy główna różnica to zastosowanie kondensatorów o dużej gęstości ML Fujitsu, które są znacznie pojemniejsze od standardowych kondensatorów MLCC i OSCON. Dzięki nim dostarczane napięcie powinno mieć mniejsze szumy, a zarazem być bardziej stabilne. Według pierwszych informacji, Asus zdołał zmniejszyć napięcie obwodowe z 143mV do 114mV, co stanowi spadek o około 20%.

Nowe zasilanie to nie wszystkie poczynione zmiany, karta będzie wyposażona w nowy cooler posiadający dwa czerwone wentylatory, które są wspierane przez miedzianą podstawkę pod GPU oraz sześć 23 centymetrowych miedzianych rurek cieplnych, co obniża temperaturę o 10⁰C w porównaniu do standardowego chłodzenia.

Prawdopodobnie będzie to najlepiej 'podkręcalna' seria nowych Radeonów na rynku, gdzie osiągnięcie 1GHz i więcej na rdzeniu nie będzie stanowić aż tak dużego wyczynu, jednak cena jeszcze nie została ustalona, więc miejmy nadzieje, że nie będzie zbyt zaporowa.

Źródło: NordicHardware.com

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ładna ale ten plastik to mógł by być troche lepszy :P
  Chłodzenie bdb.
  • avatar
   Szymon331
   0
   Wygląda potężnie. Chłodzenie jest trzy-slotowe czy tylko sprawia takie wrażenie?
   • avatar
    danieloslaw1
    0
    Ta karta jest odrażająca!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Asus niech trzyma się z dala od radeonów bo ich sreferencyjne chłodzenie jest gówno warte mam 4830 i podstawą jest wymiana szajskiego chłodzenia gdyż karta chodzi w temp 100% a to przegięcie tak samo jest w 4850 i 4870 asus sprzedaje bublaszcze chłodzenia.
     • avatar
      entuzjasta789
      0
      W końcu jakiś niereferencyjny model 4890:D(nie licząc powercolor-a który jest chłodzony cieczą)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       prezentuje się nieźle, ciekawe o ile niższe temeratury będą niz na referencyjnym chłodzeniu. Jak rozumiem to chłodzenie jest ASUSa a nie firmy trzeciej?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        http://infinitymu.net/index.php?op=referral&id=11375
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Zawsze wieszam psy nawet na niereferentach ze tego i tego im brak...I proszę miła odmiana jest naprawde nieźle(pomijam wygląd choć niezły bo i tak zamknę w budzie i nie bede patrzeć ma działać i to cicho).
         Zasilanie Ram i GPU wg. mnie dobrze będzie oddawać ciepło nie wiem jak z decybelami ale podczas gry to jak wyżej napisano byle się nie wieszało i nie było odrzutowca obok biurka.

         Gdyby jeszcze jakimś cudem wywiewało ciepełko poza budę to pełna dycha a tak to 9/10...pozdro