Konsole do gier

Niespodzianka Microsoftu dla HD-DVD w XBOX 360

przeczytasz w 0 min.

Firma Microsoft wypuściła właśnie uaktualnienie firmware'u do już nie produktowanych przez siebie napędów HD-DVD przeznaczonych dla konsoli Xbox360. Najprawdopodobniej jest to już wersja finalna oprogramowania dla wszelkich napędów HD-DVD.

Użytkownicy Xbox'a360, którzy posiadają wspomniany wyżej dodatkowy napęd będą mogli ściągnąć uaktualnienie automatycznie w momencie uruchomienia jakiegokolwiek tytułu na płycie HD-DVD. Napewno warto to zrobić, gdyż jak podaje źródło Microsoftowe uaktualnienie zawiera szereg usprawnień kompatybilności dla dużej liczby tytułów HD-DVD oraz ulepsza działanie tytułów posiadających wsparcie w postaci dodatkowej zawartości ściąganej z Internetu.

W całej sprawie ciekawe są powody tak niespodziewanego wypuszczenia tegoż uaktualnienia już po oficjalnym opuszczeniu formatu HD-DVD przez Toshibe i Microsoft. W sieci pojawiły się pogłoski mówiące o tym, iż prace na usprawnieniem były już w tak dalekim stadium zaawansowania w momencie "śmierci klinicznej" w/w formatu, że Microsoft zdecydował się kontynuować pracę, aż do jej zakończenia. Inaczej mówiąc użytkownicy HD-DVD dostali coś na kształt cukierka na otarcie łez.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!