Chłodzenie

Niewielki ale wydajny cooler dla obudów HTPC

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Evercool poszerzył ofertę coolerów CPU o model HPL-815, który jest wydajną, niskoprofilową konstrukcją zgodną z wieloma podstawkami AMD i Intela.

  Warto przeczytać:
 
Uniwersalny i wydajny cooler Noctua

Cooler Evercool HPL-815 to konstrukcja o niewielkiej wysokości, przeznaczona dla użytkowników obudów HTPC. Składa się ona z aluminiowego radiatora z gęsto poukładanymi finami oraz czterech rurek cieplnych o średnicy 6 mm. Dzięki technologii H.D.T. Core, ciepłowody mają styczność z procesorem co wpływa na lepsze odprowadzanie ciepła z tego układu.

Całość owiewa 80 mm wentylator wyposażony w regulację obrotów PWM, w którym wykorzystano wytrzymałe łożysko o żywotności 50 000 godzin. Prędkość obrotową wentylatora można regulować w zakresie od 1000 do 4000 obrotów na minutę. Pracując z najmniejsza wydajnością wentylator jest bardzo cichy - generowany przez niego hałas wynosi około 12 dBA. Na pełnych obrotach wentylator staje się już głośny - generując hałas 40 dBA.

 

     

 

Dzięki wysokości zaledwie 46 mm, produkt Evercoola idealnie się nada do chłodzenia procesorów zamkniętych w obudowach HTPC, które nie są w stanie pomieścić wydajnych konstrukcji typu tower. Według producenta, mimo że HPL-815 nie jest zbyt rozbudowaną konstrukcją to poradzi on sobie z odprowadzeniem ciepła nawet z takich procesorów jak Intel Core i7 980X, czy AMD Phenom II X6 1090T. Cooler, o wadzie 320 gram, zgodny jest większością podstawek znajdujących się obecnie na rynku - LGA 1366, LGA 1156, LGA 775, AM3, AM2 (+), 940, 939 oraz 754.
 

 

Cena i data rozpoczęcia sprzedaży nie są jeszcze znane.
 

Źródło: evercool.com.tw, vr-zone.com
 

Polecamy artykuły:    
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  no bez OC to taki coolerek pociągnie każdy procek. Na pewno jest lepszy chociaż troche od stocka :p
 • avatar
  gregotsw
  Jak można pisać "... ale wydajny" skoro nie był testowany ten cooler? Rozumiem napisać niewielki, ale wydajny to już jest nadużycie, gdyż nie wiadomo ostatecznie czy taki właśnie jest.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wentylator ma hm... 6 skrzydełek. Ja mam na mugenie zainstalowane dwa z większą ilością skrzydełek 9. Maja większą efektywność. Ogolnie jedna 6 zostala w obudowie, i tak chodzi na 5V