Konsole do gier

Nintendo Switch - 2,4 mln egzemplarzy w miesiąc

przeczytasz w 1 min.

Switch jest najlepiej sprzedającą się konsolą Nintendo w historii. Wystarczył miesiąc, by konsola rozeszła się w nakładzie 2,4 mln egzemplarzy.

Niewiele osób się tego spodziewało. Ba, nie tylko analitycy nie wróżyli konsoli Nintendo Switch takiego sukcesu, ale nawet samo „wielkie N” nie było przygotowane na taki popyt. To najszybciej sprzedająca się konsola Japończyków.

Jak wynika z raportu SuperData, w ciągu miesiąca od premiery do nabywców trafiło 2,4 miliona egzemplarzy konsoli Nintendo Switch. Zarówno w Europie, Japonii, jak i w obu Amerykach urządzenie szybko weszło na najwyższe pozycje w rankingach najlepiej sprzedającego się sprzętu do gier. Z pewnością pomogła w tym rewelacyjna (oceniana na 9,7/10) gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Początkowo zakładano, że konsola Nintendo Switch znajdzie 5 milionów nabywców w ciągu całego tego roku. Teraz analitycy uważają, że liczba ta wyniesie 7,2 miliona. Z kolei Eric Bright z sieci GameStop uważa, że ostatecznie (gdy będzie już w co grać) urządzenie może pokonać nawet Wii, które – przypomnijmy – w swoich domach ma lub miało 100 milionów osób.

Czy tak się jednak stanie, pokaże czas. Nie jest to jednak wykluczone, biorąc pod uwagę, że już niedługo czeka nas kilka gorących premier – Splatoon 2, Mario Kart 8 Deluxe, ARMS, FIFA, NBA 2K, Skyrim, Sonic Forces, Minecraft, RiME, Ultra Street Fighter II czy Super Mario Odyssey. 

Źródło: GameSpot

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  19
  Ta konsola jest potrzeba rynkowi gier mobilnych, ponieważ SONY zrezygnowało z rozwijania PSP

  a nie wszyscy lubią gry na smartfonie na tzw. ekranie dotykowym, i tu na ratunek przychodzi Nintendo Switch

  • avatar
   Radical
   4
   Switcha mam i ja :)
   • avatar
    darioz
    -12
    2,4 miliona maminsynków!
    • avatar
     Adios6293
     -15
     Ta konsola to tragedia, mialem nadzieje ze bedzie niewypal I sie Nintendo zwinie z tego interesu :(