Mobile

Przejęcie Nokii przez Microsoft przeciąga się w czasie

przeczytasz w 1 min.

Finalizacja transakcji pomiędzy firmami będzie miała miejsce najwcześniej pod koniec kwietnia.

Nokia Microsoft zakup

Wygląda na to, że Microsoft będzie musiał jeszcze trochę poczekać zanim ogłosi ostatecznie przejęcie Nokii. Pojawiły się pewne problemy, przez które wszystko musi przeciągnąć się nieco w czasie.

Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku ogłoszono, iż gigant z Redmond wykupił dział Devices and Services (odpowiedzialny m.in. smartfony z serii Lumia) oraz patenty Nokii. Sfinalizowanie transakcji zająć miało kilka miesięcy, ale finał zaplanowano na bieżący miesiąc. Okazuje się, że nic z tego nie wyjdzie.

Zielone światło do przejęcia Nokii przez Microsoft dał już Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oraz Komisja Europejska. Problemem są jednak azjatyckie urzędy regulacyjne, które zwlekają z podjęciem decyzji i tym samym uniemożliwiają doprowadzenie wszystkiego do końca.

Wedle obecnych planów, finalizacja transakcji pomiędzy firmami będzie miała miejsce najwcześniej pod koniec kwietnia. Być może termin ten nie jest jednak tym ostatecznym.

Źródło: theverge, businessweek

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  aavil
  5
  Mnie ciekawi dlaczego tyle instytucji państwowych i kontynentalnych musi wyrazić pozwolenie na sprzedaż firmy. Czyżby udziały należały w dużej części do państwa?
  • avatar
   Arek9182
   4
   To, że produkcja jest w chinach nie oznacza, że to ta sama fabryka.
   Chiny to dość sporawy kraj.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Chwila chwila, Microsoft jest z USA, Nokia z Europy, a co ma do tego Azjatycki urząd regulacyjny oO

    To tylko potwierdza że wszyscy producenci smartfonów grzeją z jednej fabryki, a nas bajerują, a potem wychodzi że Samsung zrobił połowe Iphona, żal ,

    Kto dał im prawo konkurencji, kto wymyślił że smartfony tyle mają kosztować skoro to i tak jedna fabryka
    • avatar
     yendrek
     0
     Połączenie potencjału technologicznego, doświadczenia i marki Nokii z gigantycznymi pieniędzmi M$ to nagłe powstanie nowego giganta na rynku urządzeń mobilnych. Dziwicie się, że Azja - czyli Samsung, LG i reszta - mają pełne pampersy ?