• benchmark.pl
 • Mobile
 • Nokia potwierdza chęć sprzedaży HERE Maps - na zakup może zdecydować się Apple
Mobile

Nokia potwierdza chęć sprzedaży HERE Maps - na zakup może zdecydować się Apple

przeczytasz w 1 min.

Nie wiedzieć czemu, Nokii zależy podobno na tym, aby to właśnie z Apple dobić targu.

Nokia potwierdza chęć sprzedaży HERE Maps

Jeśli robić interesy to tylko z największymi i takie, o których będzie głośno. Z podobnego założenia wychodzi chyba Nokia, która po sprzedaży działu mobilnego firmie Microsoft przymierza sie do kolejnej dużej transakcji.

Niemal dwa tygodnie temu pojawiły się rewelacje sugerujące, iż Finowie chcą sprzedać licencję na HERE Maps. Dla wielu osób brzmiało to dość zaskakująco, ale kilka dni temu w oficjalnym komunikacie Nokii przeczytać można było, iż w kwestii przyszłości HERE Maps brane jest pod uwagę kilka rozwiązań. Jedno z nich to jednak właśnie przywoływana już sprzedaż.

W gronie potencjalnych nabywców wymieniało się do tej pory Uber, Google, Amazon oraz niemieckie koncerny samochodowe - BMW, Mercedes-Benz i Volkswagen Group. Wedle informacji ujawnianych teraz przez Bloomberg najpoważniejszym kandydatem jest jednak Apple.

Za HERE Maps zapłacić trzeba będzie około 3,2 miliarda dolarów i nie ulega wątpliwości, że kwota ta pozostaje w zasięgu firmy z Cupertino. Nie wiedzieć czemu, Nokii zależy podobno na tym, aby to właśnie z Apple dobić targu. Brzmi to dość zaskakująco i już nie brakuje obaw, że ziszczenie się takiego scenariusza może być najmniej korzystne dla użytkowników. Kto wykluczy bowiem, że nie zechciano by w przyszłości ograniczyć dostępności HERE Maps na konkurencyjnych dla iOS systemach?

Źródło: phonearena, idownloadblog

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  madxmas
  17
  Nieee :(
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Bardzo lubię tą nawigację. Jest szybka, darmowa, jest offline, ma możliwość bezpłatnego pobrania map. Dużo by wymieniać zalet...
   • avatar
    R2rr0
    5
    Tylko nie Apple...
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Na WP będzie dalej - M$ kupując dział mobilny zapłacił również za wieloletnią umowę licencyjną na patenty i właśnie Here i każda transakcja musi się wiązać z sprzedażą również tych zobowiązań.
      • avatar
       hink1
       0
       Byle nie apple! Juz po nawigacji jak oni to lykna
       • avatar
        trebor_tr
        0
        spoko jeśli Apple kupi here to na pewno wskaże właściwą drogę do najbliższego hamburgera