Tablety

Pierwsze zdjęcia tabletu Nokii z Windows RT

przeczytasz w 1 min.

Temat tabletu przygotowywanego przez firmę Nokia nikogo już nie zaskakuje, bo mówi się o tym już od bardzo dawna.

Nokia tablet z systemem Windows RT

Temat tabletu przygotowywanego przez firmę Nokia nikogo już nie zaskakuje, bo mówi się o tym już od bardzo dawna. Dopiero teraz jednak cały projekt nabiera chyba realnych kształtów, a my dowiadujemy się wreszcie pierwszych konkretów.

Jeden z serwisów dotarł nie tylko do specyfikacji, ale również do pierwszych zdjęć urządzenia, a właściwie jego prototypu. Wygląda na to, że sam wygląd nie będzie żadnym zaskoczeniem, ale dość trudno ostatecznie ocenić go na podstawie ujawnionych fotografii, nawet, jeśli nic pod tym względem producent nie chce już zmieniać. Przejdźmy zatem do specyfikacji.

Skoro mówimy o urządzeniu Nokii, to z dużym prawdopodobieństwem typować można obecność systemu Windows. Taki właśnie ma się tutaj znaleźć, choć w wersji RT. Sercem omawianego prototypu jest natomiast procesor Nvidia Tegra 3 z zegarem 1,3 GHz, który do pomocy otrzyma 2 GB pamięci RAM.

Pozostała część specyfikacji to już zagadka. Dodatkowo nie jest wykluczone, że tablet ostatecznie pojawi się z innym procesorem. Sugeruje się bowiem, że Nokia w ostatniej chwili postanowiła zamienić układ Tegra 3 na coś wydajniejszego.

Nokia tablet tył

Rzecz jasna nie ma całkowitej pewności, że fotografie rzeczywiście przedstawiają tablet Nokii, ale miejmy nadzieję, że i tym razem przecieki okażą się trafne. Oficjalna prezentacja urządzenia powinna mieć miejsce przed końcem tego roku.

Źródło: wpcentral, neowin

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    2
    Znowu ten palcujący się plastik ehhh