Telefony

Nokia: technologia PureView wkrótce w smartfonach Lumia

przeczytasz w 1 min.

Nokia idzie za ciosem.

Wielce prawdopodobne jest, że już wkrótce zobaczymy nowego smartfona z serii Lumia, który wyposażony zostanie w technologię PureView.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej na tegorocznych targach MWC, a jej "nosicielem" została Nokia 808 PureView. Smartfon, a właściwie jego aparat o rozdzielczości 41 Mpix, zrobił na wszystkich naprawdę duże wrażenie. To właśnie możliwość wykonywania zdjęć w jakości nieosiągalnej dla innych tego typu urządzeń przyczyniła się do zdobycia nagrody za najlepsze urządzenie zaprezentowane na imprezie.

Nokia, wykorzystując nadarzającą się okazję, chce pójść za ciosem i już przymierza się do produkcji nowej Lumii z technologią PureView. Takie zapewnienia padły z ust Jo Harlow, wiceprezesa ds. mobilnych urządzeń firmy Nokia.


Nokia 808 PureView smartfon technologia PureView

Nikt nie ma wątpliwości, że seria Lumia jest obecnie najbardziej promowana przez Nokię. Nowy model, już z PureView, mógłby wzbudzić duże zainteresowanie.

Od strony czysto technicznej zastosowanie wspomnianej technologii w smartfonie Lumia nie powinno być problemem. Nokia 808 PureViewkorzysta zprocesora1,3 GHzi512 MB pamięci RAM. Taką specyfikacją bez kłopotu legitymować będzie mógł się smartfon z Windows Phone 7. Oczywiste jest bowiem, że nowa Lumia pracować będzie pod kontrolą tego właśnie systemu.

 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: gsmarena

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  m4rcin
  6
  To się nazywa marketing. Lepiej dać 41MPix robiących zdjęcia 5MPix niż większą matrycę. Do tego zabójczy ekran 4" z rozdzielczością 640x360 :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jak czytam recenzje o Nokii to mi czasami kopara opada ze zdumienia.

   I ten hardware pamiętający czasy Mieczysława Fogga...
   • avatar
    sampras
    0
    Jak dla mnie telefon na który czekam i mam nadzieje, że jeśli cena będzie w miarę rozsądna, postaram sobie go sprawić. Ok rozumiem, że chwyt marketingowy itd. z tymi pikselami, ale zdjęcia jakie widziałem w sieci, które były robione tym telefonem po prostu mnie zadziwiają, naprawdę są niezłej jakości! A, że dla mnie liczy się przede wszystkim mobilność przy robieniu zdjęć, to ten aparat z telefonem :P będzie idealny. Oby cena nie zmieniła mojego zdania...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Kup sobie nokie e52 plus pro. kompakt np. Panasonic LX5
     Bedziesz miec mobilnosc, lepszej jakosci zdjecia i troche kasy w kieszeni.