• benchmark.pl
 • newsy
 • Przeglądarka Nokia Xpress dla Windows Phone działa jak Opera Mini - mocno kompresuje dane

Przeglądarka Nokia Xpress dla Windows Phone działa jak Opera Mini - mocno kompresuje dane

przeczytasz w 1 min.

Pozwala zaoszczędzić rachunki

Nokia Xpress przeglądarka mobilna smartfon windows phone

Użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone dotychczas nie mogli skorzystać z bardzo przydatnej funkcji kompresji przesyłanych danych, jaką oferuje Opera Mini. Ta przeglądarka nie jest dostępna dla wspomnianej platformy. W Polsce Opera Mini cieszy się ogromną popularnością, około 50% rynku mobilnego, ponad dwa razy większą niż średnio na całym świecie.

Ratunkiem dla użytkowników smartfonów Nokia z Windows Phone jest przeglądarka Nokia Xpress. Znają ją już użytkownicy smartfonów z rodziny Asha. Nie szukajcie jej jednak na oficjalnej stronie sklepu Nokii, jest to bowiem wersja rozwojowa. Trzeba najpierw zalogować się na własne konto w serwisie Nokii, a następnie otworzyć witrynę Nokia Beta Labs gdzie dostępna jest przeglądarka.

Nokia Xpress pozwala na zmniejszenie liczby przesyłanych danych nawet o 85-90%, co z pewnością doceni każdy użytkownik planu mobilnego, a nawet hot-spotów, które nie grzeszą szybkością. Mniejsza liczba pobranych danych to zarazem dłuższy czas pracy na akumulatorze.

Wśród nowych narzędzi, które spotkamy w Nokia Xpress, znalazła się funkcja raportowania liczby pobranych danych, która może być wyświetlana w postaci uaktualnianego na bieżąco kafelka.

Nokia Xpress oferuje również gazetowy layout dla kanałów RSS, możliwość zapisu stron dla przeglądania w trybie offline, a także wideo na serwisie SkyDrive. Z przeglądarką zintegrowano także wygodny mechanizm wyszukiwania w Wikipedii, Bing i Youtube oraz tłumacza (dostępne 10 języków, brak polskiego).

Źródło: Nokia Beta Labs

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Święta racja szkoda tylko że starsze modele Lumi nie dostaną aktualizacj9i do Windowsa Phon 8
  • avatar
   Q'bot
   2
   Idea bardzo fajna, bo ukradziona z opery turbo, jednak przerabianie każdej strony na wersję mobilną, jak na filmiku może nieco irytować...
   • avatar
    maroo
    0
    Hej. Panowie - ktoś wyjaśni jak działa kompresja danych w tym wypadku? Przecież aby coś skompresować trzeba mieć te dane wpierw. Domyślam się że telefon wysyła zapytanie o stronę i jest autoamtyczne przekierowanie na już skompresowany materiał przygotowany przez Nokię - czy tak?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "pozwala zaoszczedzic rachunki" - w jakim to dialekcie?