Oprogramowanie

Nowa aplikacja do monitorowania Nokii

przeczytasz w 0 min.

Nowa aplikacja udostępniona przez Forum Nokia pozwala każdemu sprawdzić jak dużo energii zużywa telefon w zależności od uruchomionego na nim oprogramowania. Aplikację można pobrać za darmo ze strony Forum Nokia i uruchamiać na telefonach wyposażonych w system S60 3rd-Edition. Dla przykładu Nokia N95 średnio zużywa około pół wata, chociaż nietrudno osiągnąć wynik trzech watów podczas głośnego odtwarzania muzyki.

Każdy kto opracowuje oprogramowania dla telefonów traktuje zużycie energii trochę po macoszemu. Gdy tylko uda się już skurczyć interfejs do rozmiarów ekranu, dojść do tego jak dokonać niemożliwego za pomocą niezbyt silnego procesora, opracować obsługę programu jedynie za pomocą dwóch klawiszy, ostatnią rzeczą jaką chce się usłyszeć to to, że aplikacja zużywa zbyt dużo energii.

Nie tylko firmy nie dbają o to ile energii zużywa ich oprogramowanie, tym bardziej mają to w nosie użytkownicy. Słyszeliście żeby ktoś kiedyś pytał o pobór prądu przed zakupem aplikacji?


Po części jest to wynikiem braku odpowiednich narzędzi, które pozwolą twórcom oprogramowania i użytkownikom sprawdzić energooszczędność aplikacji. I tu w sukurs wszystkim przychodzi nowy soft Nokii, który pozwoli na przykład sprawdzić o ile skraca się czas pracy na baterii jeśli zostawimy włączony moduł sieci bezprzewodowej lub ile zyskamy przechodząc na sieć 2G. ¯yczymy udanego testowania.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login