Samochody elektryczne

Tak może wyglądać nowa Tesla. Zauważono prototyp

przeczytasz w 2 min.

Tesla może prowadzić właśnie intensywne przygotowania do nadchodzącego wydarzenia z inwestorami na początku marca. Czy na tę okoliczność producent testuje nowy prototyp nieznanego modelu?

Wiele się dzieje w ostatnich dniach w kontekście plotek dotyczących premiery nowego modelu Tesli. Na nagraniu przygotowanym w ramach zaprezentowania nowej siedziby centrum inżynieryjnego przez chwilę widać szkice auta kompaktowego, które nie przypomina żadnego z obecnie oferowanych samochodów. Jakby tego było mało – w Chinach zaobserwowało właśnie pojazd, który do złudzenia przypomina egzemplarz ze szkiców – który w maskowaniu porusza się po publicznych drogach.

Tesla Model 2

Nadchodzi Tesla za 25 tys. dolarów

Na ten moment czekają nie tylko fani elektromobilności. Jeszcze w 2020 r. Elon Musk twierdził, że “Tesla stworzy samochód elektryczny o wartości 25 tys. dolarów amerykańskich, który będzie również w pełni autonomiczny”. Na realizację tej deklaracji nadal czekamy, choć wiele wskazuje, że wkrótce “Tesla Model 2” może ujrzeć światło dzienne.

Zdjęcia prototypu nowego modelu elektryka Elona Muska opublikował portal Electrek oraz AutoSpy. Oba źródła posługują się fotografiami wykonanymi w Chinach – bo to właśnie tam ma być zaprojektowany i zbudowany nowy model, który trafi do portfolio producenta.

Tesla Model 2

Uchwycone na materiałach samochody poruszają się w pełnym kamuflażu. Brakuje na ich karoserii logotypów producenta (są tylko na kołpakach), natomiast trudno odmówić im ogólnego podobieństwa do wzornictwa Tesli: choćby z uwagi na charakterystyczne światła z tyłu oraz przednie lampy.

Czy deklarowana cena ulegnie zmianie?

Od zapowiedzi Muska w 2020 r. minęły już 3 lata – w tym czasie producenci samochodów na całym świecie znacznie podnieśli ceny oferowanych modeli. Czy zatem w przypadku potencjalnej Tesli Model 2, która może być “budżetowym” autem producent zdecyduje się wycofać z deklaracji? To nie jest takie oczywiste, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie obniżki wybranych modeli.

Tesla Model 2

Dodatkowym atutem Tesli jest fakt, że koszty produkcji nowego samochodu mogą zostać zminimalizowane z uwagi na wykorzystanie w nowej propozycji części, które są obecnie produkowane i stosowane w pozostałych modelach. Na konkrety i być może ujawnienie nowego auta musimy zaczekać jeszcze do 1 marca, kiedy to odbędzie się Tesla Investor Day.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kriss266
  5
  Ależ to brzydkie w środku, może odrazu wsadza zamiast szyby wyświetlacz albo zasłonią ta szybę 70 calowym ekranem :P
  • avatar
   piomiq
   2
   Znaczy kolejna jednorazówka. No ale przecież wygląd się liczy, przynajmniej dla niektórych.....
   A wnętrze tego czegoś to przerost ascetyzmu i ten obrzydliwy wyświetlacz rozpraszający kierowcę.
   • avatar
    mgkiler
    1
    I weź teraz szybko ścisz radio...
    Wejdź do menu / radio / ustawienia głośności :D
    :)
    Fizyczne pokrętła powinny być.
    • avatar
     rlego
     -1
     wnetrze ma design jak jakis Moskwicz z 2020 roku, ale zeby bylo cool to ktos wniosl do srodka TV
     • avatar
      mr. zombie
      -3
      Elektryczny amerykański złom