Gry

Co połączy nowe Fable i serie Forza? Możliwe, że sporo

przeczytasz w 1 min.

Fable szykuje się do powrotu po dłuższej przerwie. Nowa gra wciąż pozostaje tajemnicza, ale prawdopodobnie poznaliśmy teraz jedną bardzo ważną informację z nią związaną.

Nowe Fable może działać na silniku ForzaTech

Ogłoszenia o wolnych etatach w studiach zajmujących się produkcją gier wielokrotnie okazywały się źródłem cennych informacji. Jeszcze przed oficjalnymi zapowiedziami można właśnie tymi kanałami dowiedzieć się czegoś ciekawego. Czyżby tym razem padło na nowe Fable?

Z ogłoszenia zamieszczonego przez Turn 10 Studios wynika, iż nowe Fable będzie napędzane przez silnik ForzaTech. Nawet jeśli nie jesteście szczególnie zagłębieni w temat to możecie domyślać się po jego nazwie, że wykorzystywany jest on w grach z serii Forza Horizon i Forza Motorsport. Jednocześnie warto dodać, że ma dobrą renomę.

Fable na silniku ForzaTech

Nowe Fable wciąż jest tajemnicze

O kolejnej odsłonie serii Fable spekulowano dość długo, oficjalnej zapowiedzi doczekaliśmy się w lipcu zeszłego roku, podczas Xbox Games Showcase. Trudno jednak silić się na stwierdzenia, że odkryto wiele kart. Pracami nad grą zajmuje się studio Playground Games, ale na konkrety dotyczące fabuły, rozgrywki czy daty premiery wciąż czekamy.

Znana jest tak naprawdę jedynie lista platform docelowych. Microsoft nie zamierza dzielić się tym niezwykle łakomym kąskiem (mimo braku informacji gra jest mocno wyczekiwana) z konkurencją. Fable trafi tylko na Xbox Series X, Xbox Series S i PC. Powinno być dostępne również w usłudze Xbox Game Pass.

Źródło: linkedin

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Sander Cohen
    0
    Zawsze lubiłem Fable. Grałem we wszystkie części, kiedy mialy miejsce (za wyjątkiem Heroes czy czegos takiego). Fable mnie urzekło, Fable 2 dawalo więcej, lepiej i o wiele wiele ładniej. Fable 3 było fajne, ale wołałem klimat dwójki. Później grałem w Fable Anniversary, które było świetne (jedynka na nowo). A później cisza... Brak Fable na XO i posucha gier ekskluzywnych pokierowało mnie wprost do PlayStation 4, a obecnie PS5. Czy MS spowoduje że spojrzę na Xboxa przychylniej jeszcze w tej generacji? Zobaczymy, ale mam wątpliwości bo jeden skowronek wiisny nie czyni.