Audio

Nowe MP3 z Redmond

przeczytasz w 0 min.

Wygląda na to, że Microsoft nie daje za wygraną w kwestii odtwarzaczy MP3. W swojej ofercie już niebawem chce umieścić nowy odtwarzacz Zune 2.0. Jego poprzednia wersja, choć miała zdetronizować konkurentów, nie przyniosła pożądanych efektów zdobywając jedynie 3% rynku przenośnych urządzeń MP3. Pionierem nadal jest Apple co jak widać nie wzbudza zachwytu giganta z Redmond.

Na zaplanowanej na dziś, oficjalnej konferencji prasowej z udziałem samego Billa Gatesa, przedstawiony zostanie nowy produkt. Zune 2.0 ma być zdecydowanie smuklejszy od swojego poprzednika, któremu zarzucano mało atrakcyjny wygląd. Player ma bazować m.in. na pamięciach Flash, pozwalać na odtwarzanie plików wideo oraz umożliwiać bezprzewodową łączność opartą na technologii Wi-Fi.


Zune 2.0 pojawi się w sprzedaży już w listopadzie tego roku. Oferowany będzie między innymi w wersji 8 i 16GB. Docelowo Microsoft planuje wyprodukować ponad 2 miliony odtwarzaczy przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem świątecznym. Cena jeszcze nie jest określona, ale przypuszczać można, że będzie ona zbliżona do cen dyktowanych przez Apple. Dostępność Zune 2.0 w Polsce na razie nie jest znana.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login