Smartfony

Nowe smartfony z serii Nexus od HTC z technologią na wzór 3D Touch?

przeczytasz w 1 min.

Google w tym roku zdecyduje się najprawdopodobniej na współpracę z HTC. Co przygotuje tajwański producent?

Nexus od HTC

Informowaliśmy ostatnio, iż LG raczej odpuści sobie w tym roku serię Nexus. Google nie powinno mieć jednak problemów ze znalezieniem partnera do współpracy. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom już takowego zresztą ma.

Z raportów GizChina wynika, iż w tym roku zdecydowano się na współpracę (nie po raz pierwszy) z HTC. Co jeszcze ciekawsze, pojawiają się informacje, iż tajwański producent przygotuje aż dwa modele. Dla przypomnienia dodajmy, iż w zeszłym roku premierę miały Nexus 6P oraz Nexus 5X, ale były one przygotowane odpowiednio przez Huawei oraz LG.

Podobne rewelacje można było jednak usłyszeć już wcześniej. Teraz dochodzi do tego informacja, iż HTC zastosuje technologię będąca odpowiednikiem 3D Touch czy Force Touch (opracowanych przez Apple oraz Huawei), czyli rozpoznawanie siły nacisku na ekran.

Niestety bliższe informacje na temat nowych smartfonów pozostają zagadką. Mówi się jedynie o ekranach z przekątnymi 5" oraz 5,5". W obydwu przypadkach byłoby to zatem nieco mniej niż w Nexus 5X i Nexus 6P.

Źródło: phonearena, androidcentral

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smuga
  4
  Tak bezużytecznej technologii jeszcze nie widzałem. Apple wprowadziło głupotę a Ci kretymi muszą małpować oczywiście. Zresztą - o ile samo Googe nie zaimplementuje tego w Androidzie a jedynie pozostali w nakładkach to użyteczność będzie zerowa.
  • avatar
   krynka
   3
   Nie mam ajfona więc może nie wiem, czy nie jest to odpowiednik dłuższego przytrzymania palca na ekranie w androidzie? Przecież to działa od paru dobrych lat, bez jakichś magicznych (i droższych) ekranów...
   • avatar
    BluePandoraBox
    2
    czyli gugiel chce uratować upadające HTC :P
    tylko z cenami tej firmy Nexusy nie będą wcale opłacalne w zakupie albo będą miały tak dziadowskie podzespoły że byle chińczyk za połowę ceny będzie lepszym wyborem