Telewizory

Nowe telewizory LG odstraszają komary

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Najnowszy pomysł inżynierów firmy LG to technologia Mosquito Away. Na czym polega jej działanie?

Oczekujemy od telewizorów, by były cudami technologiczny. Przeważnie jednak mamy na myśli jakość obrazu i dźwięku. Tym razem inżynierowie firmy LG przygotowali inne rozwiązanie, równie przydatne.

O ile w Polsce komary nie są szczególnie dużym problemem, to w niektórych częściach świata sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Właśnie z myślą o ich mieszkańcach firma LG wyposażyła swoje nowe telewizory w technologię Mosquito Away. 

Jak sugeruje to sama nazwa, technologia Mosquito Away służy odstraszaniu komarów. W jaki sposób? Poprzez generowanie ultradźwięków (niesłyszalnych dla człowieka), na które te owady reagują myślą „odwrót”. Czy jest to skuteczne? Testy wykazały ponoć, że tak. Warto jednak poczekać na opinie.

Dwa pierwsze telewizory z technologią Mosquito Away to 32-calowy LG 32LH520D oraz 43-calowy LG 43LH520T. Obydwa modele oferują panele IPS o rozdzielczości Full HD, głośniki 20 watów oraz system Smart TV.

Telewizory zadebiutowały w Indiach. Według WHO ponad 22 proc. mieszkańców tego kraju żyje na obszarach gdzie malaria dotyka 1 na 1000 osób. Każdego roku w Indiach z powodu tej choroby ginie około 40 000 ludzi. Czy telewizory LG mogą coś tutaj zmienić? Wątpliwe, ale każda broń jest chyba warta wypróbowania.

Źródło: Reuters, BGR, LG

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MasterBarti
  A to cwaniaki, telewizory im piszczą to niby zostały wyposażone w funkcję Mosquito Away... Taa...
  18
 • avatar
  Ladros
  Już sobie wyobrażam testy i recenzje :D

  - Do telewizora Sony podleciało 15 komarów,
  - Do telewizora LG podleciały tylko 3 komary.
 • avatar
  aendrju
  ale prania to już nie da rady wywiesić
 • avatar
  raffal81
  Na wsiach po różnych zalewach jest tyle komarów, że jak przylecą to odlecą z telewizorem :D:D:D miejmy nadzieje że pomoże to coś ;P
 • avatar
  mrocznysedes
  Tak, telewizor odstrasza komary, które zamiast latać koło tefała lecą do ludzi. ;-)
 • avatar
  gormar
  A do odstraszania much coś wymyślili?

  Pytam, gdyż jak ostatnio byłem na urodzinach znajomego i jak oglądaliśmy mecz to nie mogłem uwierzyć jak bardzo obsrany przez muchy może być ekran TV :). Niemal jakby tworzyły jakąś siatkę z czujnikami dotyku (jak w tańszych tabletach/smartfonach). Dla pełnego obrazu dodam, że wtedy za oknem widziałem krowy, ale nie święte i na pewno nie latały ;).
 • avatar
  Snake73
  To że ultradżwięków się nie słyszy nie oznacza wcale że nie wpływają na zdrowie czlowieka. To tylko z niektóre z możliwych niekorzystnych objawów ich działania: choroby krwi, problemy z układem krążenia, wrzody żołądka, trwałe zmiany w oku, zaburzenia rozwoju płodu.
 • avatar
  kokosnh
  mam moskitiery w oknach
 • avatar
  Fiona
  Oczywiście skutkuje to głupotami takimi jak "Stop wiatrakom" na wsiach...

  Te jak nazywasz głupoty obowiązują w całej UE, tylko w Polsce był dziki wschód i stawiali gdzie popadnie niemiecki złom ....

  Chciałeś być zabawny,wyszło jak zawsze........
 • avatar
  Marucins
  Wspaniały wynalazek.
  Ja mam wstawiane moskitiery w 2 oknach - w pokoju i w kuchni. Nic nie przedostaje się nawet do mieszkania. A kosztowała jedna około 15 zł.
  Ale to takie plebejskie technologia, nie to co TV, który musi być non stop podłączony do sieci i znajdować się w każdym pomieszczeniu.
 • avatar
  SirMichael
  myślę, że w Indiach ludzie dotknięci malarią to głównie Ci, których nie stać na taki telewizor.
 • avatar
  Han44
  Czekam na ,,mother-in-law away technology"