Procesory

Nowości Intela na Computex 2009 - Core i5 2,67GHz w Cinebench R10

przeczytasz w 1 min.

Reporterzy portalu ComputerBase uchwycili na zdjęciach wyniki benchmarku najnowszych procesorów  firmy Intel Core i5 - nazwa kodowa Lynnfield. 

Zestaw w trakcie testu....

Osiągnięty wynik

Core i5 - Lynnfield - taktowany zegarem 2,67GHz z kartą GeForce 9800GT w benchmarku Cinebench  R10 wykazał wydajność wyższą o 20% niż  Core2Quad 9650 3GHz.

Osiągnięte wyniki są bardzo zbliżone do zaprezentowanych przez portal AnandTech rezultatów osiągniętych na egzemplarzu przedprodukcyjnym (ES 2,13GHz przetaktowany na potrzeby testu do 2,67GHz) z jedna różnicą. Mianowicie finalna wersja Core i5 prawdopodobnie będzie pozbawiona technologii HyperThreading.

Core i5 2,67GHz będzie można kupić już 1 września za jedyne 196 USD netto przy zamówieniu co najmniej tysiąca sztuk, ceny innych modeli nie są jeszcze znane. 

Źródła: ComputerBase -"Computex-Benchmarks vom Intel "Lynnfield""AnandTech - "The Lynnfield Preview: Rumblings of Revenge"

Computex 2009 : Więcej informacji z największych targów IT w Azji.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Coś mi się wydaje, że AMD długo sie nie pocieszy z dobrej sprzedaży Phenomów. Jeżeli pólyty główne pod i5 będa miały jakies znośne ceny, a nie takie jak w przypadku i7, czyli zaczynające się od 800zł, to będzie to raczej hit. Ci co obecnie się wahają nad wyborem i7 nie będa się wahać co do i5, bo 196$ to naprawdę atrakcyjna cena. Cóż, może niedługo będzie można kupić Phenoma 955 za 500zł?
  • avatar
   Harry Lloyd
   0
   Czyli twoim zdaniem AMD nie było popularne mając w ofercie S754 i S939, a potem jeszcze AM2? Bo chyba było.

   Obecnie LGA 1366 jest popularne wyłącznie u ludzi zamożnych i to się nie zmieni, ta platforma do końca swego żywota będzie high-endem.

   Właśnie na potrzeby segmentu mainstream Intel wprowadza LGA 1156, i na ta platformę będzie caaała masa procesorów łącznie z dwurdzeniowcami w 32 nm.
   Póki co drastycznych zmian w architekturze u Intela koniec, nie ma potrzeby integrować z procesorem nic więcej i dlatego te dwie podstawki będą miały długi żywot, Intel zapowiada dłuższy niż LGA 775.
   Obecnie zapowiedzi Intela kończą się na końcu roku 2012, kiedy zadebiutuje Haswell w 22 nm. Podstawka się nie zmieni.

   Nudne już to narzekanie na podstawki. Czasem ich zmiana jest koniecznością.
   Zauważ może że nie potrzeba zmiany podstawki żeby stracić kompatybilność - LGA 775 jest używane oficjalnie od i915, a na tak starych płytach nie odpalisz procesorów Core 2.

   A na długą żywotność AM2+ nie licz, bo z czasem z procesorów zniknie kontroler DDR2 i z płytą będziesz musiał się pożegnać.