SSD

Nowy SSD 64GB od Corsaira za 133$

przeczytasz w 1 min.

Firma Corsair wprowadziła na rynek swoj nowy dysk SSD o pojemności 64GB. Model M64 w stosunku do poprzednich wersji ma jedną poważną zaletę - jest tańszy. Czyżby w końcu na rynku rozpoczął się trend spadków cen dysków SSD??

M64 o pojemności 64GB nie jest najszybszym modelem wśród tego typu urządzeń. Jednakże prędkości na poziomie 90MB/s i  70MB/s (odczyt/zapis) wystarczają by wyprzedzić większość konkurencji w postaci HDD. Równocześnie pojawił się też dysk OCZ SSD o pojemności 60GB. Osiąga on znacznie większe transfery  - 155MB/s i 90MB/s (odczyt/zapis) lecz także jego cena jest wyższa - wynosi 155€. Dla porównania dysk Samsunga HDD 1TB kosztuje średnio 70€, jednakże od prędkości dysków SSD dzieli go przepaść.

Oferta firmy Corsair jest dostępna tutaj, a OCZ tutaj. Ceny dysków SSD są nadal wysokie i niewielka tylko grupa klientów je wybiera ze względu na wysoką wydajność. Możemy jednak już dostrzec oznaki spadków ich cen.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Przepasc w predkosci?? ludzie co to za brednie... ja rozumiem ze rpzepasc moze byc w czasie dostepu albo operacjach na sekunde.. ale nie w rpedkosci.. zwykly dysk segate osiaga spokojnie odczyct na poziomie 110MB/s
  • avatar
   celorum
   0
   Dokadnie. Takie transfery to obecnie śmiech na sali.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    LOL do potęgi 3 - nie wiem po co oni wydają takie dyski SSD, wolę poczekać aż normalne dyski SSD z porządnymi prędkościami stanieją niż zainwestować w tak badziewny SSD.

    Producenci według mnie powinni najpierw zadbać o zmniejszeniu ceny SSD a potem dopiero zajmować się wielkością, bo dobrze jest widoczne przy Z-drive od OCZ 10500zł za 1TB kto to kupi ?
    • avatar
     romisz
     0
     "...lecz także jego cena jest wyższa - wynosi 155€."
     Cenę OCZ to podałeś a ile kosztuje ten Corsair???
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      te 110MB/s to chyba myslisz o HDD 3.5" a nie 2.5"
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       jakby tak intel sprzedawał swoje dyski po 133$... ehhh pomarzyć zawsze można ;)