Laptopy

Nvidia bierze udział w projekcie Mars 500

przeczytasz w 1 min.

Projekt Mars 500 przeprowadzany jako część federalnego programu kosmicznego Rosji został stworzony w celu odzwierciedlenia warunków załogowego lotu na Marsa. Najnowszy i najdłuższy etap projektu został rozpoczęty 3 czerwca.

Tego dnia sześciu kosmonautów rozpoczęło 520-dniowy pobyt w hermetycznie zamkniętym środowisku, które ma symulować izolację, zamknięcie oraz opóźnienia komunikacyjne charakterystyczne dla lotów międzyplanetarnych.

Przed rozpoczęciem „lotu” każdy członek załogi otrzymał komputer przenośny obsługujący technologię Nvidia 3D Vision. Zestaw 3D Vision to rozwiązanie do generowania i oglądania stereoskopowych efektów trójwymiarowych, dzięki któremu kosmonauci będą mogli zatopić się w wirtualnej rzeczywistości przedstawiającej powierzchnię Marsa, a także zrelaksować w wolnej chwili.

Głębia i jakość efektów graficznych wygenerowanych przez zestawy Nvidia 3D Vision mają ułatwiać odzwierciedlenie psychologicznych efektów kluczowych działań wykonywanych podczas misji, od startu, przez lądowanie, po badanie obcej planety. Kosmonauci umieszczeni w wyjątkowo przekonującym i realistycznym trójwymiarowym środowisku i wyposażeni w technologię 3D Vision zostaną poddani wyjątkowym doświadczeniom, bliskim faktycznej wizyty na Czerwonej Planecie.

Źródło: Nvidia, Mars500

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  no ciekawe nie ma co :p
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   komentarz usunięty - naruszenie regulaminu
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    4 Fermi i wystarczy wytworzonej energii, by dolecieć na Marsa :)
    • avatar
     Vassago
     0
     Dawajcie te tytuły jakieś sensowne bo już chciałem zjechać Nvidie żeby się brała za udoskonalanie swoich najnowszych produktów a nie branie udziału w projektach kosmicznych a tu się okazało, że ten tytuł "ni w 5 ni w 9" do samej informacji newsa. Normalnie jak na wp.pl : "TRAGEDIA Roberta Kubicy!" A potem czytam, że mu oderwała mu się jakaś część bolidu co go spowolni o 0,3 sekundy itp. Masakra.
     Na tej samej zasadzie można napisać, że firma produkująca stoły pokazane na zdjęciu też bierze udział w tym projekcie jak i producent żarówek w tym pomieszczeniu. One też mają wpływ na to by nasi "kosmonauci" czuli się zrelaksowani i w pełni czuli, że tam są.