Karty graficzne

Nvidia pominie karty GeForce 800 i od razu przejdzie do GeForce 900?

przeczytasz w 1 min.

Do sieci wyciekły informacji, według których Nvidia od razu wyda desktopowe karty graficzne z serii GeForce 900.

Nvidia GeForce GTX 900 karta graficzna

Nvidia przygotowuje się do wydania kolejnych kart graficznych z generacji Maxwell. Dotychczas sądzono, że modele te należeć będą do serii GeForce 800, ale gigant z Santa Clara najwyraźniej postanowił zmienić plany.

Jak donosi serwis VideoCardz, producent planuje pominąć serię GeForce 800 i od razu przejść do GeForce 900. Niewykluczone jednak, że seria GeForce 800 będzie zawierać konstrukcje przeznaczone na rynek OEM – podobnie, jak w przypadku serii GeForce 100 i 300.

Decyzja ta podobno jest spowodowana chęcią dostosowania numeracji do nowych akceleratorów dla urządzeń mobilnych, które właśnie mają należeć do serii GeForce 900M. Przypominamy, że jakiś czas temu zadebiutowały mobilne grafiki GeForce 800M.

Kiedy zatem pojawią się pierwsi przedstawiciele nowej serii? Podobno już niedługo, bo w drugim tygodniu września ma zostać ogłoszona 2. generacja architektury Maxwell, a 19 września nastąpi premiera bazujących na niej modeli GeForce GTX 970 i GTX 980. W październiku przyjdzie kolej na model GeForce GTX 960, a także mobilne karty z serii GeForce 900M (z rdzeniem Maxwell GM204).

Źródło: VideoCardz

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  14
  to tylko numerki. czym tu się podniecać? jak zwykle marketing udziwnia co się da, i to jest chyba współczesna "normalność". I tak nie dogonią z numeracją firefoxa i chrome :)
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   Osoby, które kupiły karty z serii 7xx będą od razu dwie generacje w plecy...
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Coś Ci producenci nie lubie serii 8... AMD nie wydało HD8XXX tylko przeszło na inną numeracjęm gdzie też nei ma R8. Teraz nVidia... Co w tej 8 jest złego? :)
    • avatar
     2
     Najważniejsze by tak zamieszać by się klienci gubili. Jakby nie mogli numerować 001, 002..... na 15 lat by im cyferek wystarczyło :)
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Od początku mówiłem że tak będzie, ale nie - lepiej mnie hejtować. Przecież od roku było wiadomo że tak będzie bo sytuacja wglądała z GTX 3XX oraz GTX 2XX... Ale tak, lepiej się kłócić "no bo jak to tak, to nie możliwe!'...
      • avatar
       rrrrrr
       1
       I prawidłowo, seria 8xx nie jest potrzebna na AMD, i tak ich rozpier... w drobny mak jak zawsze.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Tak samo depktopową serie 300 pomineli. Takie wydzimisie;d Bywa.
        • avatar
         maker
         0
         Raczej logiczne w koncu 800M miała tylko najsłabsze modele oparte o nową archtiekturę Maxwell a wydajniejsze 870M oraz 880M to była wciąż architektura Kepler. Dlatego z punktu widzenia marketingowego wypadałoby podnieść numerki na 9xx teraz ;].
         • avatar
          Konto usunięte
          -2
          nie wydadza bo sukcesu 8800gtx+ nie da sie powtorzyc , boja sie poprownywania i klapy ... Ja czekam na wersje z 6giga ram 980ti
          • avatar
           gregotsw
           -5
           Tak czy inaczej 28nm kotlet... Nie zmieni tego nawet wyższy numerek w nazwie.
           • avatar
            Haszu
            0
            Plotki, jak nie będzie można tej serii kupić w sklepie to będzie dostępna dla producentów OEM
            • avatar
             maker
             0
             Architektura nie ma nic wspólnego z procesem technologicznym... To są dwie odrębne kwestie. Tranzystory są bardziej upakowane, ale zasada działania pozostaje bez zmian... Zachowanie materiału jest zawsze takie samo niższy proces technologiczny niższe zużycie energii. Tutaj nie ma magii jak to opisujesz... NVIDIA tylko projektuje swoje chipy a TSMC je wytwarza. To w jakim procesie technologicznym je wytworzy to już jest całkowicie odrębna kwestia i zależy tylko i wyłącznie od tego czy TSMC będzie gotowe na to by wytworzyć je 28nm czy 20nm we wskazanym terminie.
             • avatar
              matek103
              0
              Zawsze chciałem mieć GTX'a 990 a widzę że bedzie szybciej jak myślałem
              • avatar
               projectdarkstar
               0
               Kij z numeracją. Ja czekam na premierę bo może cena 780Ti poleci w dół.