Karty graficzne

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti z 10 GB pamięci wideo?

przeczytasz w 1 min.

Nowa karta Nvidii zaoferuje taką specyfikację, aby nie konkurować z topowym modelem Titan X? Wszystko na to wskazuje.

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski na temat planów wydania karty graficznej Nvidia GeForce GTX 1080 Ti. Tym razem dotarliśmy do nieoficjalnych informacji, które nowe ujawniają szczegóły odnośnie zastosowanej pamięci wideo.

Redaktorzy z serwisu VideoCardz odkryli w bazie transportowej wpis (PG611 SKU0010 GPU) mogący reprezentować próbkę inżynieryjną karty GeForce GTX 1080 Ti – co ciekawe, miałaby ona zostać wyposażona w 10 GB pamięci GDDR5 384-bit, a nie jak wcześniej podejrzewano w 12 GB pamięci GDDR5 384-bit. Zastosowana pojemność plasowałaby się więc dokładnie pomiędzy modelami GTX 1080 a Titan X (Pascal).

Z wcześniejszych informacji wiemy, że karta bazuje na rdzeniu Pascal GP102 - najprawdopodobniej w lekko przyciętej wersji, aby zbytnio nie konkurować z topowym modelem Titan X (Pascal).

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti - baza transportowa

Wygląda więc na to, że producent pracuje pełną parą nad swoim topowym, "cywilnym" akceleratorem. Kiedy nastąpi jego premiera? Tego jeszcze nie wiadomo, ale raczej powinniśmy się nastawiać na początek przyszłego roku.

Źródło: VideoCardz

Komentarze

54
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  decrypterie
  4
  ja uważam że śmiało mogli dać wydajność Titan a to dlatego że ci co go kupili wcześniej to raczej zarobieni i mieli okazję bawić się karta wcześniej niż inni potencjalni użytkownicy 1080ti
  • avatar
   mjwhite
   4
   Żeby nie konkurować z tytanem trzeba było dać wolniejsze(tańsze) pamięci a nie kombinować. Taka ilość pamięci na takiej szynie to znowu będą jakieś machlojki pokroju 970tki.
   • avatar
    Blashix
    3
    Gdzie 1050 w komparatorze?
    • avatar
     TruGeek
     3
     Cena startowa ma być ok. 1000$ czyli na polskie 5000zł :P Już stoję w kolejce. O ile pamiętam nadal bardzo drogi jak wychodził był 980ti ale startował z ceną 650$. Jak jeszcze w 2012 kupiłem flagową kartę teraz mnie stać na średniaka bo jest w podobnej cenie.
     • avatar
      Komendator
      2
      Czekam na pierwsze testy tej karty, a jeszcze bardziej na nowe karty z rodziny Vega. Noszę się z zakupem Sapphire Radeon Fury Tri-X......wstrzymam się jeszcze 2 miesiące i zobaczę jaka wydajność w porównaniu z Vegą.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Ciekawe, czy będzie DDR5X (jak w titanieXP czy 1080gtx), czy dadzą zwykłe DDR5. W przypadku zastosowania DDR5 to nie tylko GPU będzie wolniejsze względem pełnego titana, a w takim przypadku może już się nie powtórzyć sytuacja z poprzednich lat, gdzie wersja titanium po OC oferowała osiągi pełnego titana w grach. Takie 1070GTX dość znacznie odstaje od 1080GTX i to być może właśnie przez brak DDR5X.
       • avatar
        SweetBear
        2
        Mogliby naprawić sterowniki z serii 10xx zamiast wydawać nowe karty.
        • avatar
         secior1989
         2
         Czekam za ta karta juz poł roku, moze wkoncu sie doczekam:D
         • avatar
          Dudi4Fr
          1
          Zeby tylko nie odwalili akcji jak na 970!
          • avatar
           Konto usunięte
           1
           Przed premierą tej generacji wszędzie pisali, że nowe geforce będą korzystać z pamięci HMB(2), wie ktoś co się stało, że jednak GDDR5?
           • avatar
            mixolaj
            1
            Pytanie tylko po co? Czy dzisiejsze gry mają aż taki apetyt na VRAM? Inaczej prezentuje się sprawa w profesjonalnych zastosowaniach, typu programy do obróbki grafiki itd. :)
            • avatar
             Pardek
             1
             Karta pod 4k... 10gb ramu. Dobrze zrobiłem kupując Titany XP, bo w tej rozdziałce już ponad połowa tytułów zapycha ponad 9GB. Zawsze jest zapas a wydajnością i tak Titanów nie przebije.
             • avatar
              elektronickimordulec
              -3
              Biorę trzy sztuki...
              • avatar
               Agresor
               0
               Ciekawa jestem, czy powstanie odpowiednik mobilny? ;)
               • avatar
                marop86
                0
                Czytałem wczoraj o tym na hardware.info. Jestem ciekaw jaka będzie wydajność niereferentów... ;D