Karty graficzne

Nvidia wydała dwie wersje GeForce'a MX250 - klienci mogą trafić na słabszą wersję

przeczytasz w 1 min.

Zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami, Nvidia ponownie wprowadziła zamieszanie w swoich słabszych kartach graficznych. Część laptopów została wyposażona w wyraźnie słabszą wersję.

Niedawno na rynku zadebiutowała karta graficzna Nvidia GeForce MX250, którą producenci zaczęli już wprowadzać do pierwszych laptopów. Jak się okazuje, część konstrukcji może wykorzystywać jej słabszy wariant.

GeForce MX250 to odświeżony GeForce MX150. Karta bazuje na rdzeniu Pascal GP108 i dysponuje 4 GB pamięci GDDR5. Użytkownicy powinni spodziewać się raczej podstawowej wydajności - odpowiedniej do okazjonalnego grania w starsze i mniej wymagające tytuły.

Standardowa wersja 250-tki charakteryzuje się współczynnikiem TDP na poziomie 25 W. Jak donosi serwis NotebookCheck, część producentów wykorzystuje jej energooszczędną wersję, który pracuje z niższymi zegarami – co prawda jej TDP wynosi tylko 10 W, ale oferuje też wyraźnie gorsze osiągi (te mają być niższe nawet o 30%).

Acer Swif 3

Acer Swift 3 to jeden z pierwszych laptopów z kartą GeForce MX250, ale nie wiadomo, którą wersję w nim zastosowano

Karty mają takie same oznaczenie, ale występują pod różnymi numerami ID (można go sprawdzić np. w aplikacji GPU-Z - wydajniejsza to 1D10, a słabsza to 1D12). Problem jednak w tym, że producenci laptopów raczej nie „chwalą się” zastosowaną wersją. Sytuację mogłoby rozwiązać wprowadzenie innego oznaczenia lub dodanie dopisku. W obecnej sytuacji powstaje zamieszanie, na którym mogą tracić niezorientowani klienci.

Źródło: NotebookCheck

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  CrisPL
  13
  Jak ja tego nienawidzę. Jak dobierając grafikę do kompa widzimy co się bierze i da się rozróżnić. Tak w przypadku laptopa to prawdziwa lipa.
  • avatar
   Dudi4Fr
   10
   Czyli tak samo jak z MX150 i teraz z nowymi RTX'ami pod laptopy...
   • avatar
    musslik
    9
    Niestety to standard u NV czyli 2 różne produkty pod jedną nazwą...