Karty graficzne

Nvidia nie będzie negocjowała z firmą Rambus

przeczytasz w 1 min.

Niedawno pisaliśmy o wygranym procesie firmy Rambus z Nvidią w Amerykańskiej Komisji ds. Handlu w którym stwierdzono naruszenie przez "zielonych" trzech patentów. A już pojawiły się kolejne informacje w tej sprawie.

Wyrok Komisji ds. Handlu zakładał obopólne porozumienie firm pod którym większość osób zapewne widziała by wypłacenie przez Nvidię gigantycznego odszkodowania. Oprócz tego "zielony gigant" miał otrzymać zakaz wprowadzania na całym terytorium Stanów Zjednoczonych kart graficznych, w produkcji których zostały złamane patenty firmy Rambus.

Jednak jak wynika z oświadczenia przedstawicieli Nvidii, nie zamierzają oni negocjować w kwestii porozumienia z firmą Rambus oraz nie widzą na tym etapie postępowania możliwości osiągnięcia kompromisu. Powołując się przy tym na odrzuconą próbę ugody z firmą Rambus jeszcze na 8 lat przed rozpoczęciem procesu.

Jeżeli wierzyć słowom Davida Shannon'a, generalnego konsultanta Nvidii, firma nie zamierza podejmować negocjacji, a przy tym również nie zamierza przerywać produkcji kart opartych o złamane patenty firmy Rambus.
Shannon jednoznacznie podkreślił, iż wyrok Komisji nie przerwie działalności firmy i nie zmusi jej do zawarcia ugody. Dodał również, że Nvidia ma kilka pomysłów jak zapobiec zakazowi wprowadzania na teren USA kart graficznych w których złamali patenty oraz zapowiedział odwołanie się od wyroku Komisji do sądu.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

51
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mają jaja :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Rambus=OSZUSTY!
   • avatar
    Cybul2
    0
    komentarz usunięty - naruszenie regulaminu
    • avatar
     b1tzz
     0
     Kozaki :o
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ten konsultant musi mieć jaja z niemożliwium :P żeby coś takiego powiedzieć. Pewnie ci z Rambusa zrozumieli ,że nawet pod groźbą sądu Nv będzie produkować karty na rynku ,na którym obowiązuje zakaz sprzedaży tych że :D
      • avatar
       nazaropeth
       0
       Powołując się przy tym na odrzuconą próbę ugody z firmą Rambus jeszcze na 8 lat przed rozpoczęciem procesu. - na tej podstawie mogą to spokojnie odwlekać na kilka ładnych lat, do tego czasu Rambus może "przypadkowo upaść", a wtedy cała sprawa odejdzie w niepamięć.
       Jak za NV nie przepadam, tak to posunięcie uważam za doskonałe. Najlepszą obroną, jest atak :D
       • avatar
        TheSpeed
        0
        I nawet dobrze, bo gdyby nVidia miała wypłacić to odszkodowanie to by chyba zbankrutowała, a my byśmy kupowali Radeony, najtańszy po 1000zł sztuka :P
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         taka arogancja niewiele im pomoze. Wydaje mi sie ze nVidia ma naprawde problemy i boi sie za wszelka cene stracic wizerunek, dlatego ten gosciu udaje hardego. Ale USA to nie Polska, tam sie nie da odwolywac w nieskonczonosc, a jak przegraja w sadzie to im poloza lape na kontach i tyle.
         • avatar
          suntzu
          0
          To zła informacja. Rambus koncentruje się na jednym celu niszczy i idzie do następnego. Następne jest AMD
          • avatar
           BariGT
           0
           Ja na miejscu Nvidii bym wykupił 51% akcji rambusa i krótka piłka.
           • avatar
            Stalkerxx
            0
            podejrzewam, że akcje rambusa ostatnio skoczyły ;)
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             z tego co pamietam rambus ma z amd uklad na iles lad odnosnie licencji i niewiem czasem czy amd nie ma tam udziałów
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              no i dobrze nVidia zawsze miala klase sama w sobie i nie bedzie sie uginac pod jakims rambusiem
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               jak czytam niektóre komentarze to się zastanawiam śmiać się czy płakać...
               czepiacie się Rambusa, a co byście powiedzieli jakby przykładowo ATI wykorzystało patenty nV i zieloni ich straszyli sądem, a czerwoni im pokazali wskazujący palec,
               też byłyby takie komentarze, że czerwoni kozacy i dobrze tak zielonym? wątpię…
               ehh... fajnobojki i fanboje :P
               patent jest patentem, nie ma znaczenia czy firma „patentuje do szuflady” i później czerpie z tego korzyści czy od razu wdraża do produkcji, zawsze było, że za pomysł i czyjaś pracę trzeba płacić, trafiło na zielonych, muszę przestrzegać zasad, inaczej ktoś im podobny numer wykręci np z Physyx albo tymi cudami :P i też każe się bujać
               • avatar
                Obiektor
                0
                Penie za drogo wychodzi ich produkcja fermi i musieli tak postąpić.
                Z drugiej strony to Sławekpl ma racje, że sami sobie winni, tylko że oni złamali ich patent (czyli przerobili ogólny standard tak?)
                Do Sławakapl: physX czy te cuda należą do havoka a on przeszedł do ATI przecież
                • avatar
                 Damian Szymański
                 0
                 Dużo osób tutaj pisze, że NV postąpiła ok, wykorzystując patenty firmy Rambus i wymigując się od płacenia hajsu. A co byście powiedzieli jak by np. ATI, zaimplementowało w swoich kartach technologię PhysX bez zgody NV? I później również stosowali by tą samą taktykę co teraz NV, co byście na to powiedzieli? Odpowiedź pewnie jasna... Dlatego moim zdaniem prawo jest prawem i należny jego przestrzegać nawet jak się jest ogromną firmą którą stać na gigantyczne odszkodowania.
                 • avatar
                  XaRaDaS
                  0
                  Płać NV, żerowali na technologii rambusa to teraz muszą to co zarobili. Nie po to firmy wszystko co wymyślą patentują, opracowali coś nowego to chcą z tego mieć jakieś korzyści, a tak jak będzie robić NV to zero postępu niedługo będzie. Inne firmy popłaciły i mają z głowy, mogą korzystać legalnie, a NV piraci, ale wszyscy mówią, że to gracze piraci :D
                  • avatar
                   endus
                   0
                   Jak dla mnie to bzdura jak cholera. Nie powinno być standardów na opatentowane rzeczy. Jak chcesz żeby coś było standardem, to patent nie obowiązuje.
                   • avatar
                    germo
                    0
                    Nie rzucajcie się tak na nVidie jeśli nie wiecie do końca o co chodzi. Sprawa wygląda w ten sposób, że Rambus brał udział w tworzeniu standardów DDR i GDDR. Podczas prac wszyscy uczestnicy zgodzili się udostępnić swoje patenty. Jednak później Rambus się wycofał i stał się jedyną firmą z ważnymi patentami na pamięci, w ten sposób robiąc w jajo pozostałych. Tamci mieli wybór - zaczynać wszystko od nowa albo płacić. Większość wybrała tą drugą wersję.
                    BTW. Dziwi mnie ten wyrok, ponieważ wcześniej amerykański urząd odrzucił roszczenia Rambusa w sprawie tych patentów, a tu nagle jakaś tam komisja handlu je uznaje.