Procesory

NVIDIA wprowadza procesor Tegra

przeczytasz w 0 min.

NVIDIA zademonstrowała swój procesor Tegra, przeznaczony do urządzeń mobilnych. W sposób oczywisty stanowi on konkurencję dla zaprezentowanego kilka tygodni temu Atoma firmy Intel, ale w przeciwieństwie do niego nie jest kompatybilny z x86. NVIDIA zapewnia, że Tegra jest za to bardziej energooszczędna od Atoma i że pozwala na budowanie urządzeń, na których będzie można oglądać filmy, przeglądać maile i strony WWW przez dziesiątki godzin bez ładowania baterii.

Procesory Tegra oparto na znanej z wielu innych procesorów mobilnych architekturze ARM11. Taktowanie obecnych modeli wynosi od 700 do 800 MHz. Z powodu niezgodności z procesorami x86 na chipach Tegra nie można póki co uruchamiać standardowych windowsowych aplikacji, takich jak Photoshop, czy iTunes, ale NVIDIA już rozważa możliwość napisania specjalnego emulatora programowego.


Zobaczymy, jak poradzą sobie „zieloni” w starciu z procesorowym gigantem. Przy odrobinie szczęścia powinni być w stanie zagospodarować niszę ultramobilnych urządzeń internetowych, odtwarzaczy multimedialnych i, być może, sub-notebooków.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login