• benchmark.pl
 • Gry
 • Kraków, rok 2084 - polski Observer coraz bardziej intrygujący
Gry

Kraków, rok 2084 - polski Observer coraz bardziej intrygujący

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Polski horror Observer trafi nie tylko na pecety, ale też konsole, a jedną z ról zagra w nim Arkadiusz Jakubik. To może jeszcze zwiastun do tego?

Observer staje się coraz mniej tajemniczy, a zarazem coraz bardziej intrygujący. Horror psychologiczny ekipy Bloober Team przeniesie nas do Krakowa z roku 2084 (to czasy Piątej RP, swoją drogą) i przedstawi opowieść o przyszłości, w której hologramy, implanty neuronowe i hakowanie umysłów to chleb powszedni. Ale sam zarys to nie wszystko, co napawa optymizmem.

Informacja najświeższa jest taka, że do obsady gry dołączył Arkadiusz Jakubik – znany polski aktor użyczy głosu (i nie tylko) Janusowi, który jest dozorcą kamienicy, będącej miejscem rozpoczęcia historii w Observerze. 

„Janus to silnie zaugmentowany weteran Wielkiej Wojny. Posiadający stare i wadliwe implanty Janus zmaga się z życiem codziennym, a wizyta Dana jedynie przypomina mu o jego tragicznej przeszłości” – czytamy w opisie. A skoro wspomniany został już Dan, to dodajmy, że mowa o naszym protagoniście, który jako członek elitarnej jednostki policji neuronowej próbuje rozwikłać tajemnicę związaną z synem i trafia do Dystryktu C – dzielnicy Krakowa, w której skumulowało się wszystko, co najgorsze.

Przy okazji poinformowano, że Observer zostanie wydany w edycji pudełkowej przez Techland. Nie jest to duże zaskoczenie, jako że poprzednie dzieło Bloober Team, czyli Layers of Fear, również na rynek wprowadziła ta firma. Informacji towarzyszy zwiastun:

A jeśli wciąż wam mało materiałów, rzućcie okiem na zapis z E3. Tymczasem dodajmy, że Observer latem tego roku trafić ma na pecety (z systemami Windows, macOS i Linux) oraz konsole PlayStation 4Xbox One.

Źródło: Bloober Team, Techland

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  2
  Skoro dziać się ma w Krakowie to nie mogli chociaż polskich imion użyć?!
 • avatar
  darioz
  1
  Byle tylko żeby nie był to symulator chodzenia i otwierania drzwi jak Layers of Fear. Dlatego mam duże obawy co do obietnic składanych przez twórców!
 • avatar
  Michał 06
  1
  Tytuł pod angielskiego gracza nie polskiego :)
 • avatar
  xchaotic
  0
  Techland to niestety nie CD Projekt :(
  Raczej preordera nie zrobie.