Ciekawostki

Toshiba wykupiła OCZ za 35 mln dolarów

przeczytasz w 1 min.

Japoński gigant otrzymał prawo do wykorzystania wszystkich aktywów upadającego producenta.

OCZ Toshiba logo

Firma OCZ (OCZ Technology Group) weszła w kolejny etap postępowania upadłościowego i zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, została wykupiona przez koncern Toshiba.

Obydwie firmy podpisały umowę, na mocy której japoński gigant zgodził się zapłacić 35 milionów dolarów w ramach finansowania DIP (Debtor in Possession - dłużnik w posiadaniu) i w zamian otrzymał prawo do nabycia wszystkich aktywów upadającego producenta. Oznacza to zatem, że będzie mógł on korzystać z opatentowanych przez OCZ kontrolerów (w tym także tych od wykupionej firmy Indilinx) oraz oprogramowania do dysków SSD.

Producenci planują jednak ze sobą współpracować, aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku nośników półprzewodnikowych – zarówno tych dla użytkowników indywidualnych, jak i modeli do zastosowań profesjonalnych. Nie wiadomo jeszcze, czy w sprzedaży pojawią się nowe modele OCZ czy też Toshiba będzie je wydawać tylko pod swoją marką.

OCZ akcje NASDAQ wykres

Ralph Schmitt, a więc CEO w firmie OCZ, poinformował, że problemy jego firmy były spowodowane problemami finansowymi, ograniczonymi dostawami pamięci NAND oraz presją cenową i dużą konkurencją na rynku dysków SSD. Na uwagę zasługuje również fakt, iż akcje producenta powoli idą w górę – przez ostatnie kilka dni aż o 131% do poziomu 0,26 dolara.

Źródło: OCZ, NASDAQ

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kris1
  4
  To dobry czas na kupno akcji :D
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   na mazde mowisz mazdzia a na fiata fiacik , na zone zoneczka a na dziecko dzieciaczek ??? zeszycik kajecik Buraczek ...Ja pier"#¤"#¤"#¤le
   • avatar
    StartX_pl
    1
    Aż za 35mln? Podejrzewam, że zapasy magazynowe OCZ są więcej warte...
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Fajny sprzęt? Toshiba to budżetowy gniot. Miałem w domu 4 laptopy od nich, włącznie z flagową tecrą S11 w max. opcji i to nawet nigdy nie stało obok dobrego sprzętu. Rozpada się od normalnego korzystania, materiały tandetne. Nidy nie mialem acera, ale bardzo wątpie by był gorszy.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      tOCZiba
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       toska sroska to jest TOSHIBA a nie jakas toska kur"¤"¤"¤"#¤a pieniazki idz wez obejzyj dlaczego ja i inne panie domu ku!"¤!"¤!"¤a kolejny raz zdrobnienie dla idioty
       • avatar
        orlean
        -3
        Dobrze, Tośka robi fajny sprzęt. Cena stety/niestety adekwatna do jakości..
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         A co z gwarancja, chyba bardziej interysuje uzytkownikow co z kupionymi urzadzeniami jeszcze od OCZ, a teraz nalezacych do Toshiba.

         "Producenci planują jednak ze sobą współpracować", czy OCZ upadla calkowicie, czy tylko odsprzedala dzial dyskow a reszta zostala w posiadaniu OCZ ??
         • avatar
          StartX_pl
          0
          Mam 3 Toshibę, miałem też della i hp, miałem styczność z kilkoma innymi. Toshiba jest jednym z lepszych wyborów, może tworzywa i design nie są najlepsze, ale daje radę do pracy po kilkanaście godzin.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           oby im sie dobrze wspolpracowalo
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Mam zasilacz ocz (który po prostu wymiata) i dysk twardy ssd 120gb kupiony ok. Rok temu za 400+ zł z prędkością zapisu i odczytu równa 515mb/s !!!! Podczas gdy inne samsungi miały np 500 zapis ale odczyt juz 200 a przecież to odczyt jest najważniejszą sprawą w ssd . Życzę tej firmie jak najlepiej