• benchmark.pl
 • Foto
 • Obiektywy Olloclip już nie tylko dla iPhone'a - teraz w wersji dla Samsung Galaxy S4 i S5
Foto

Obiektywy Olloclip już nie tylko dla iPhone'a - teraz w wersji dla Samsung Galaxy S4 i S5

z dnia
Karol Żebruń | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Specjalny zestaw typu cztery w jednym pozwala znacząco powiększyć pole widzenia obiektywu smartfona lub dokonywać niezwykłych zbliżeń.

Olloclip Samsung Galaxy 4-in-1 dłonie smartfon

Czy tego chcemy czy nie, smartfony, mimo skromnych możliwości, stały się doskonałym podręcznym narzędziem do fotografowania. Przykładem są targi IFA 2014. Choć nietrudno było na nich spotkać dziennikarzy z lustrzankami i ciężkimi obiektywami, to większość zadowalała się właśnie smartfonami, które łatwo wyjąć, łatwo schować, a na dodatek łatwo połączyć się za ich pomocą z siecią - nie tylko Wi-Fi, a ta nie była wszechobecna na halach targowych. Nic więc dziwnego, że od dawna już powstają akcesoria, które poprawiają fotograficzne możliwości smartfonów. Kultową marką jest Olloclip, który dotychczas zasypywał nas różnymi nasadkami z obiektywami dla Apple iPhone. Teraz ta marka stanie się bliższa również posiadaczom smartfonów Samsung Galaxy S4 i S5.

Oba Samsungi oferują przyzwoitą jak na smartfony jakość obrazu, dlatego dodatek w postaci nasadki Olloclip (stąd też jej nazwa), jest mile widziany. Na początek Olloclip zaproponowało zestaw 4 w 1 czyli zestaw obiektywów, który składa się z obiektywu szerokokątnego (o jeszcze szerszym polu widzenia niż w smartfonie), obiektywu typu rybie oko i dwóch soczewek makro. Pierwsza z nich pozwala na powiększenie fotografowanego motywu 10-krotnie, a druga 15-krotnie.

Olloclip Samsung Galaxy 4-in-1

Olloclip Samsung Galaxy 4-in-1 konstrukcja

Zestaw Samsung Galaxy 4-in-1 to najwyższej jakości akcesorium wykonane z anodyzowanego aluminium z wieloelementowymi układami optycznymi. Założenie i zdjęcie akcesorium to kwestia kilku chwil. Zależnie od tego, od której strony przyczepimy Olloclip do naszego Galaxy S4 czy S5 uzyskamy szerokie lub bardzo szerokie pole widzenia. Z kolei odkręcając te dwie soczewki pozostawimy soczewki makro, które pozwolą na fotografowanie z bardzo bliska, a w efekcie duże powiększenia.

Cena akcesorium Olloclip Samsung Galaxy 4-in-1 w przedsprzedaży wynosi 69 dolarów. Podoba wam się coś takiego? To pytanie skierowane jest oczywiście do miłośników Samsunga.

Źródło: Olloclip

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wieś tańczy i śpiewa xD
 • avatar
  mardun
  U chińczyka 6 dolców.
 • avatar
  Konto usunięte
  na pewno da się to przerobić do innych telefonów
 • avatar
  Dragonik
  Haha 70 dolarów za takie coś? Ktoś ma niezłą wyobraźnię.
 • avatar
  djmietek
  Jakby było tańsze skusiłbym się