Smartfony

OnePlus 4 może mieć aż 8 GB RAM

przeczytasz w 1 min.

Topowe modele chińskiego producenta słyną z mocnych specyfikacji, więc najnowsze doniesienia wcale takie dziwne nie są.

OnePlus 3 to wciąż nowość, ale rynek smartfonów pędzi na tyle szybko, że już chwilę po premierze danego modelu pojawiają się doniesienia na temat jego następcy. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Pierwszymi informacjami dzieli się z szerszym gronem odbiorców redakcja androidheadlines. Wedle jej źródeł, OnePlus 4 będzie mógł pochwalić się bardzo dużymi zasobami pamięci operacyjnej, bo inaczej 8 GB oceniać nie wypada. Poza tym pojawić mają się 64 GB przestrzeni na dane, które można by rozbudować o kartę microSD, co byłoby względem OnePlus 3 nowością.

Nowy model korzystać miałby przy tym z procesora należącego do rodziny Qualcomm Snapdragon i posiadać kamerę 23 Mpix. Najprawdopodobniej producent ponownie postawi na ekran wykonany w technologii AMOLED.

Oczywiście do premiery OnePlus 4 jeszcze daleko, to dopiero pierwsze doniesienia. Można zastanawiać się, czy 8 GB pamięci RAM jest w smartfonie potrzebne. Trzeba brać jednak przy tym pod uwagę, że już w OnePlus 3 mamy jej sporo - 6 GB.

Źródło: androidauthority, androidheadlines

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  3
  A może po prostu zmienią system na mniej zasobożerny (idea)
  • avatar
   sn00p
   2
   Może mieć nawet 128GB Ram. Może może stwórzcie specjalny dział o ploteczkach i morzu i tam umieszczajcie "pseudo newsy" typu MOŻE :)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Czytam komentarze i nie wierzę...
    Problemem w telefonach są słabe baterie - żeby przedłużyć pracę telefonów są dwie metody, zwiększanie baterii i zmniejszanie zużycia energii.
    Pracująca pamięć RAM zużywa o wiele mniej energii niż korzystanie z pamięci Flash - tym bardziej, że przy dużych pamięciach Flash, są duże sektory i każdy zapis wiąże się z wgrywaniem do RAM całego sektora, operacja w pamięci RAM, kasowanie sektora i zapisywanie sektora.
    Gdy więcej danych jest w RAM nie ma to wpływu na zużywanie baterii, a odchodzą operacje z pamięcią Flash.
    Dodatkowo wraz z przyśpieszaniem procesora coraz szybciej rośnie zużywanie energii i są większe straty.
    Przy wielowątkowych procesorach o niskim taktowaniu i dużej pamięci ram jesteśmy w stanie oszczędzać dużo energii.

    Warto podkreślać, że pamięci RAM się dynamicznie rozwijają i obok wielowątkowości tu jest najlepsza metoda optymalizacji.
    • avatar
     Malachiasz
     1
     Może mieć i 16 GB RAM, ale jak cały czas będzie wielkości talerza na zupę to podziękuję. Skąd się wzieła moda na 5,5 calowe telefony? Za 5'' dalbym extra 300 złotych!
     • avatar
      buba008
      0
      jaka bzdura boszzzze, już nie ma o czym pisać widzę
      • avatar
       qverious
       0
       Nikomu tyle nie jest potrzebne. Nawet 6GB w OnePlus 3 to duża przesada. Ale jeśli utrzymają cenę o 1550zł niższą od najtańszego iPhone'a 7 (który ma 2GB) to chyba nie będzie można narzekać z powodu kilku niepotrzebnych GB pamięci.
       • avatar
        wizard2233
        0
        Nie lepiej 8000maha bateria niż 8gb ram?