Słuchawki

Onkyo przedstawił bezprzewodowe słuchawki dla iPodów

przeczytasz w 1 min.

Producent poinformował o planach wprowadzenia na rynek nowych, bezprzewodowych słuchawek adresowany do użytkowników iPodów najnowszej generacji (czwarta i następne). Zestaw MHP-UW2 składa się z dwóch elementów – słuchawek i nadajnika/odbiornika. Ten drugi podłączany jest do portu dokującego jaki znajdziemy w większości modeli iPod. Cyfrowa transmisja sygnaług audio odbywa się na bezpiecznej, publicznie dostępnej częstotliwości 2.4GHz i raczej nie jest to technologia Bluetooth.

Zaletą MHP-UW2 są dodatkowe przyciski „Odtwarzaj/Pauza”, „Następny/Poprzedni utwór”. Znajdziemy je na obudowie słuchawek – możemy nimi kontrolować podstawowe funkcje odtwarzania muzyki. Co interesujące nadajnik/odbiornik ma również wejście audio (mini-jack), do którego możemy podpiąć każdy inny odtwarzacz MP3. Tracimy wówczas możliwość zdalnego sterowania ale nadal możemy słuchać bezprzewodowo muzyki.

Same słuchawki składają się z dwóch głośników o średnicy 1.2 cala (tj. ~3 cm) – ich pasmo przenoszenia obejmuje zakres od 50Hz do 20kHz. Według Onkyo konstrukcja słuchawek ma zapewnić odpowiednie wygłuszenie tak aby odgłosy z zewnątrz nie zakłócały nam odbioru muzyki. Na temat rozwiązania niestety nie powiedziano zbyt wiele. Zestaw ma pojawić się w japońskich sklepach już 14 listopada. Przyszli właściciele będą musieli zapłacić równowartość około 198 dolarów.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Darkeners
    0
    Jak za tą cene brakuje mi mikrofonu umożliwiającego rozmawianie w iPhonie oraz sam nadajnik mógłby być bardziej przylegający do odtwarzacza.