Oprogramowanie

OpenOffice 3.0 oficjalnie 13 października

przeczytasz w 1 min.

OpenOffice.org zorganizuje specjalną imprezę w Paryżu, aby uczcić ósmą rocznicę darmowego pakietu biurowego OpenOffice, jak i premierę najnowszej edycji – 3.0.

Jak napisał Charles Schulz z OpenOffice na swoim blogu, 13-14 października winien być traktowany nie tylko jaka data imprezy, ale także premiery nowej edycji pakietu. Tymczasem OpenOffice 3.0 w wersji Release Candidate 4 (RC4) jest już dostępny do pobrania. Jest to oczywiście stabilna wersja, ale – jak twierdzi OpenOffice.org – nie jest to jeszcze edycja finalna.

Przypominam, że OpenOffice.org jest darmowym oprogramowaniem (open source) i stanowi alternatywę dla pakietu Microsoft Office. Pakiet OpenOffice godnie konkuruje z Office’em koncernu z Redmond i jest wykorzystywany przez wielu użytkowników.

W wersji 3.0 znajdziemy mnóstwo nowych funkcji i poprawek. Zdecydowanie warto wymienić nowy Start Center, nowe ikony i funkcję przybliżania umieszczoną na pasku stanu. Pojawiła się także obsługa formatu plików .DOCX, jaki używany jest w pakiecie Microsoft Office 2007. Wszystkie zmiany (długa lektura) można znaleźć na oficjalnej stronie pakietu.

Impreza będzie sponsorowana przez Region Ile de France, Silicon Sentier oraz OpenOffice.org. Gośćmi wydarzenia będą Jean-Paul Huchon, prezes Region Ile de France, który zresztą poprowadzi krótką prezentację, jak również Louis Suarez-Potts, prezes OpenOffice.org, oraz Charles-H. Schulz, także jedna z kluczowych postaci w OpenOffice.org.

Co warte uwagi, na spotkanie zaprasza się wszystkich zainteresowanych, więc zarówno dziennikarze jak i typowi użytkownicy OpenOffice mogą się pojawić. Wcześniej należy tylko przeprowadzić rejestrację za pomocą tej strony internetowej.

Osoby chcące pobrać RC4 w języku angielskim mogą zrobić to tutaj. OpenOffice 3.0 dostępny w polskiej wersji językowej zostanie udostępniony już w finalnej edycji, która pojawi się wkrótce.

Źródło:PC Mag.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Ciekawe jak wygląda obsługa... OO mógłby być fajny, gdyby użyli interfaceu podobnego do tego z Office 2007
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Korzystam z OO 3.0 (beta, rc1...) od paru tygodni, więc tym chętniej zainstaluję wersję finalną. Wcześniej (od ~2003) oczywiście korzystałem z poprzednich wersji OO i nigdy nie było problemów. Wg mnie znakomity pakiet - moje potrzeby spełnia w 100%.
   Ostatni MS Office, z którym miałem do czynienia to wersja XP, a później już tylko OO. I pewnie tak zostanie :)