Internet

OpenOffice w oknie przeglądarki WWW

przeczytasz w 0 min.

Na stronie internetowej Ulteo, mającej wkrótce się pojawić dystrybucji Linuxa, od kilku dni można uruchomić on-line'ową wersję pakietu biurowego OpenOffice. Do tego celu wymagana jest jedynie przeglądarka WWW oraz zainstalowana maszyna wirtualna Javy (Sun JRE). Jest to dopiero wersja beta, ale zdecydowana większość funkcji już działa.

Pakiet w wersji on-line został przygotowany nie przez twórców OpenOffice, lecz przez Ulteo. Tak naprawdę, całość działa za pośrednictwem wyświetlanego w oknie przeglądarki klienta VNC napisanego w Javie. Z jednej strony, sprawia to, iż za pośrednictwem strony internetowej można uzyskać pełną funkcjonalność każdego z programów wchodzących w skład pakietu OpenOffice. Z drugiej, dostrzegalne są niewielkie opóźnienia podczas pracy z niektórymi aplikacjami, co negatywnie wpływa na wygodę korzystania z nich.


Po zarejestrowaniu się na OpenOffice Online każdy użytkownik otrzymuje 1 GB przestrzeni dyskowej na serwerze, którą może następnie wykorzystać do składowania własnych dokumentów. Istnieje również możliwość zbiorowej edycji oraz współdzielenia swoich plików innym użytkownikom.

O ile pakiet nie działa jeszcze perfekcyjnie, w przyszłości może stanowić ciekawą propozycję dla osób, które pracują ze swoimi dokumentami w różnych miejscach, udostępniając je wielu osobom.


OpenOffice'a Online można wypróbować tutaj.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login