Przeglądarki WWW

Opera 30: lepsze rozszerzenia, szybsze przełączanie

przeczytasz w 1 min.

W sieci dostępna jest już najnowsza wersja przeglądarki Opera. Co nowego?

Opera 30

Chociaż zdecydowanie nie jest to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie Opera może pochwalić się raczej sporym gronem miłośników. Jej producent nie przestaje więc jej rozwijać. W sieci pojawiła się dziś jej najnowsza stabilna wersja, oznaczona numerem 30.

Opera 30 to przede wszystkim kilka nowych funkcji i ulepszeń, które mają usprawnić pracę z przeglądarką.

Pierwszą taką nowością jest funkcja szybkiego przełączania się pomiędzy kartami – w tym celu należy kliknąć ikonkę w prawym górnym rogu lub skorzystać ze skrótu Ctrl+Tab  (Ctrl+Shift+Tab). W rozwijanym menu znajdziemy teraz zarówno otwarte karty, jak i te ostatnio zamknięte. Możemy też liczyć na szybki podgląd każdej z nich.

Opera 30 karty

Kolejna ważna nowość to rozszerzenia dostępne z poziomu paska bocznego przeglądarki (Ctrl+Shift+S). Opera 30 pozwala więc na przykład na uruchomienie klienta portalu społecznościowego bez konieczności opuszczenia strony, na której się znajdujemy. Cel: usprawnienie wielozadaniowości. Lista fajnych dodatków do Opery jest spora.

Opera 30 dodatki

Opera 30 umożliwia również przywrócenie usuniętych zakładek. Zamiast trwałego kasowania, likwidowane zakładki są po prostu przenoszone do kosza. Ten dostępny jest z menu Zakładki > Kosz. Niewielki dodatek, ale może nieraz zaoszczędzić wielu nerwów.

Opera 30 kosz

Do tego dochodzi oczywiście kilka usuniętych problemów oraz drobne zmiany mające na celu zwiększenie ogólnej wydajności.

Opera 30 dla Windows
Opera 30
na Windowsa
Opera 30 dla Mac
Opera 30
na 
Maca
Opera 30 dla Linux
Opera 30
na 
Linuksa
Opera dla Android
Opera 
na 
Androida
Opera Mini 10 dla iOS
Opera Mini 10 
na 
iOS

Źródło: Opera Blog, ghacks

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  9
  eee tam a nie wystarczyło by powiedzieć że producent sukcesywnie przywraca funkcjonalność utraconą po zmianie silnika przeglądarki. Wszystkie te "nowości" były w Operze 12.
  • avatar
   dynamite
   6
   Najbardziej brakuje mi możliwości odświeżania podglądu stron w karcie szybkiego wybierania. Najlepsza funkcja starej opery. Jednym kliknięciem można było zobaczyć czy na odwiedzanych często stronach pojawiło się coś nowego. Teraz są kolorowe banery z nazwą witryny i nagłówkiem (tak to się chyba nazywa).
   • avatar
    R2rr0
    4
    "Jej producent nie przestaje więc jej rozwijać. W sieci pojawiła się dziś jej najnowsza stabilna wersja, oznaczona numerem 30."

    Jej, jej, jej... Więcej powtórzeń to chyba tylko w amerykańskich piosenkach :P
    • avatar
     XaRaDaS
     2
     "ierwszą taką nowością jest funkcja szybkiego przełączania się pomiędzy kartami" ktoś tutaj ma chyba jakieś zwidy, bo mam wersję 29.0.1795.60 i też to mam, a i wcześniej też to było ;) Nawet nie pamiętam od kiedy się to pojawiło.
     • avatar
      stark2991
      2
      Parę dni temu dałem szansę operze 29 i jest nieźle, oczywiście wiele rzeczy brakuje i nie działa tak jak powinno ale da się używać. Do tej pory także używałem Opery 12.17
      • avatar
       Hakuren
       1
       Po raz n-ty. Opera skończyła się na 12.17. Ciągle moja podstawowa przeglądarka.

       Ten klon Chrome nie ma nic wspólnego z Operą jako taką oprócz nazwy. W tym tempie za 5 lat będzie wersja przynajmniej 15389...
       • avatar
        Fiona
        1
        Blisko 10 lat byłam wierna Operze..
        Niestety ostatnio szukam czegoś innego.
        Opera 12 zbyt często ma problemy z prawidłowym wyświetlaniem stron. Sorry, ale jako użytkownika nie interesuje mnie czy ciała daje przeglądarka, czy autor strony..

        a nowa Opera to dla mnie żałosny kastrat.
        Także po blisko 10 latach z żalem Operze mówię bye, bye
        • avatar
         Kenjiro
         0
         O tak, same nowości. A fast backward/forward i magic wand jak nie było, tak nie ma. Szczerze mówiąc, to już bardziej funkcjonalny jest Vivaldi i mimo że również brakuje powyżej wymienionych funkcji, to magic wand najprawdopodobniej się wkrótce pojawi.
         • avatar
          Wiskas
          0
          Jest w tej 30 zintegrowany klient poczty? Notatnik itp???
          • avatar
           Amshel
           0
           lajk. tez uzywam 12.17, mam kompletnie w rzyci engine Blink. z niecierpliwoscia czekam na update Presto, ktorego ponoc jeszcze rozwijaja. a przynajmniej oficjalnie nie porzucili :)
           • avatar
            Kiciulek
            0
            Zaraz po Maxtonie najlepsza przeglądarka. Powinni tylko zrezygnować z zakładki odkrywaj powiązanej z portalami, które niekoniecznie mam ochotę odwiedzać...