Przeglądarki WWW

Wiesz, że na Operze filmy wyglądają lepiej?

przeczytasz w 1 min.

Jak to możliwe, że wideo odtwarzane w przeglądarce Opera wygląda lepiej niż w innych programach? To zasługa funkcji Lucid Mode, która trafiła do Opery w ramach ostatniej aktualizacji.

Opera z Lucid Mode poprawia jakość wideo

Opera ma wiele atutów względem konkurencji, a w ramach ostatniej aktualizacji dodała do ich listy kolejny. Nazywa się Lucid Mode i sprawia, że materiały wideo wyglądają po prostu lepiej. 

Opera Lucid Mode

Filmy w serwisach YouTube, TikTok, Instagram, Facebook czy Twitter, często tracą wiele na swojej jakości ze względu na kompresję. Lucid Mode jest funkcją, która stara się przywracać utraconą jakość: zwiększa ostrość i kontrast w taki sposób, by filmy wyglądały po prostu lepiej. 

To pierwsza taka przeglądarka

Opera jest pierwszą przeglądarką, która dostęp do tego typu funkcji daje w standardzie. Aby z niej skorzystać wystarczy kliknąć charakterystyczny, pływający przycisk, pojawiający się na okienku odtwarzacza na wszystkich stronach wspomnianych w poprzednim akapicie. 

Opera Lucid bmk

Zaktualizowana Opera z Lucid Mode jest już dostępna do pobrania. Jeśli chcesz dać jej szansę, to potrzebne linki znajdziesz w tym miejscu

Źródło: Biuro Prasowe Opera

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gromowładny
  5
  sprawdziłem, fajne, taki filtr na Youtube! Opera najbardziej hipsterską przeglądarką bo zrobiła filtr na filmy YT hahahahah!
  • avatar
   youkai20
   2
   Jakość tego efektu jest co najmniej dyskusyjna. Po pierwsze – po włączeniu wszystko świeci się jak choinka. Po drugie – wszelka roślinność, szczególnie drzewa, wygląda dla mnie wręcz okropnie. Liście, trawa, wszystko wydaje się mieć „schodkowane” krawędzie, zupełnie jak gra bez włączonego antyaliasingu. Nie wiem jak to powinno wyglądać i działać, czy jak miało wyglądać i działać w zamyśle twórców, ale nie, dzięki. Bo mi oczy wypłyną. Odradzam.