Gry

Optimus przejmie CD Projekt? A może odwrotnie?

przeczytasz w 1 min.

Wczorajszy dzień przyniósł niezwykle sensacyjną informacje z polskiego rynku wydawniczego. Oto bowiem spółka CD Projekt Investment, do której należą m.in. CD Projekt Red i serwis GOG.com, podpisała wczoraj list intencyjny z firmą Optimus S.A., na mocy której Optimus ma nabyć 100 procent udziałów całej grupy CD Projekt. Co ciekawe jednak Optimus zapłaci za wspomniane wyżej udziały swoimi akcjami. Finalnie więc to CD Projekt przejmie kontrolę nad Optimus S.A.

Spytacie zapewne czemu ten ruch ma służyć. Otóż od jakiegoś czasu CD Projekt szukał sposobu na wejście na giełdę papierów wartościowych i pozyskanie z niej dodatkowych pieniędzy. Dzięki umowie z Optimus S.A., która jest już spółką notowaną na giełdzie CD Projekt wejdzie na parkiet „tylnymi drzwiami”.

I choć jak podaje serwis Wyborcza.biz Optimus może jeszcze odstąpić od umowy np. w przypadku, gdyby okazało się że biegły wyceni wartość udziałów całej grupy CD Projekt na mniej niż 63 milionów złotych, to jest to bardzo mało prawdopodobne. Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze w październiku usłyszymy o zawarciu finalnej umowy pomiędzy obiema firmami.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dawid_dj
  0
  CD-Projekt to i tak wielki gracz na rynku dystrybucji w Europie Środkowo-Wschodniej. Jeżeli planują zwiększenie swojego kapitału poprzez notowania na giełdzie to można spodziewać się kolejnej ekspansji naszego rodzimego dystrybutora na pozostałe rynki lub będą inwestować w studia deweloperskie (Wiedźmin stał się hitem na skalę światową).

  Zobaczymy co wyjdzie z tej fuzji.
  • avatar
   CougarV6
   0
   Niech CDP rośnie w siłę. To w końcu nasza jedyna szansa by Polska była liczącym się graczem w tej branży.
   • avatar
    Damian Szymański
    0
    Cwana zagrywka hehe ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     w kupie sila! :D.

     • avatar
      Kamil Myzia
      0
      heh, nie wiedziałem, że Optimus jeszcze istnieje :). Jakieś 10 lat temu zajmowali się sprzedażą kompletnych zestawów komputerowych, ale w ciągu ostatnich kilku lat nic o nich nie było słychać.

      CD Projekt daje radę ;)