Systemy operacyjne

OxygenOS 3.5 udostępniony na OnePlus 3

przeczytasz w 1 min.

Właściciele nowego flagowca firmy OnePlus sprawdzać mogą kolejną wersję systemu OxygenOS.

Smartfony firmy OnePlus pracują od pewnego czasu pod kontrolą systemu OxygenOS. Chociaż dla niektórych brzmieć może to tajemniczo, jest to jedna z modyfikacji Androida. Pojawia się w jej kontekście sporo pozytywnych komentarzy, a więc nic dziwnego, że producentowi nie brakuje werwy do dalszych prac.

Właścicielom OnePlus 3 udostępniono właśnie nowy „Community Build” systemu - OxygenOS 3.5. Nie bazuje on na najnowszym Androidzie 7.0 Nougat, ale nadal na wersji 6.0 Marshmallow. Mimo tego udało się zaimplementować kilka zauważalnych zmian. W największym stopniu dotyczą one samego interfejsu, powiększenia opcji personalizacji, aczkolwiek zauważyć można też nowe i ulepszone aplikacje (zegar, pogoda, menedżer pobierania) oraz poprawione oprogramowanie kamery.

Mając OnePlus 3 w redakcji nie mogliśmy odmówić sobie zainstalowania OxygenOS 3.5. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, system działa płynnie, interfejs rzeczywiście delikatnie skorygowano. Widać jednak pewne niedoskonałości, chociażby braki w tłumaczeniu na język polski, brakuje też wsparcia dla Android Pay.

OxygenOS 3.5 pulpitOxygenOS 3.5 ustawienia

OxygenOS 3.5 menuOxygenOS 3.5 informacje

Oczywiście grono właścicieli OnePlus 3 nie jest raczej szczególnie szerokie, ale od czegoś trzeba zacząć. Poza tym, użytkowników smartfona przybywa, co z racji jego jakości dziwić nie powinno. W naszych testach wypadł on świetnie.

Jeśli weszliście już w posiadanie OnePlus 3 i chcielibyście sprawdzać OxygenOS 3.5 to system pobierzecie z oficjalnej strony producenta. Tam też przedstawiona jest dokładna instrukcja jego instalacji.

Źródło: oneplus

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    A kiedy można się spodziewać aktualizacji do androida 7.0? Jednak po korzystaniu z nota 2 trochę mi brakuje funkcji wielu okien.