• benchmark.pl
 • RTV
 • Audio
 • Są co najmniej 4 powody, by zainteresować się nowym soundbarem Panasonic
Audio

Są co najmniej 4 powody, by zainteresować się nowym soundbarem Panasonic

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Panasonic SC-HTB600 zapowiada się jak naprawdę dobry soundbar ze średniej półki. Może przypaść do gustu tym, którzy najbardziej lubią filmowe seanse w swoich czterech ścianach.

Póki go nie posłuchamy, nie będziemy wiedzieli czy to najlepszy soundbar ze średniej półki dla domowych kinomaniaków, ale w oficjalnej notce zapowiadającej bez trudu znaleźliśmy cztery cechy, dla których warto dać mu przynajmniej szansę. Co konkretnie ma do zaoferowania najnowszy model Panasonic SC-HTB600?

Panasonic SC-HTB600 to soundbar godny uwagi

Powód pierwszy to obsługa obu najważniejszych technologii dźwięku przestrzennego, a więc Dolby Atmos i DTS:X. Co więcej, soundbar Panasonic SC-HTB600 sporo jest w stanie uzyskać bez dodatkowych kolumienek, dzięki sprytnie rozmieszczonym głośnikom wewnątrz belki, skierowanym do przodu. Dodatkowo są one lekko nachylone do góry, aby dźwięk wpadał prosto do naszych uszu. 

Panasonic SC-HTB600 soundbar

Powód drugi to funkcja Clear-Mode Dialogue. Odpowiada ona za zwiększanie słyszalności dialogów, dzięki czemu filmy i seriale bez napisów ogląda się dużo przyjemniej. Nie trzeba wytężać słuchu, by wszystko dobrze słyszeć. 

Powód trzeci? Łączność bezprzewodowa i przewodowa. W tym pierwszym przypadku wypada zwrócić uwagę na moduł Bluetooth umożliwiający podłączenie smartfona lub innego sprzętu mobilnego. W tym drugim zaś – na przelotowe złącze HDMI z obsługą 4K HDR oraz ulepszony zwrotny kanał audio (eARC)

Powód czwarty to wreszcie sam zestaw głośników. W belce znalazło się miejsce dla dwóch pełnozakresowych przetworników w formacie 4,5 x 10 cm o łącznej mocy 160 watów. Do tego dochodzi jeszcze 200-watowy subwoofer z bass refleksem, łączący się z soundbarem bezprzewodowo. 

Panasonic SC-HTB600 z TV

Minimalistyczna stylistyka również może być istotnym atutem, ale wygląd zdecydowanie nie jest najważniejszy. Najważniejsze jest dobre brzmienie i mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli się przekonać o tym, czy pod tym względem Pansonic SC-HTB600 w akcji wypada równie dobrze, co na papierze.

Źródło: Panasonic

Czytaj dalej o soundbarach:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Haerse
  Szkoda, że w Europie nie ma soundbarów Nakmichi. Wtedy tego typu soundbary byłyby wyśmiewane za te ceny, o które proszą - pewnie tutaj będzie z 2500 zł co najmniej.
  1
 • avatar
  janek007
  Plus za Dolby Atmos. Ja w grudniu kupiłem soundbar Philipsa własnie z systemem Dolby Atmos i byłem pod wrażeniem, że jedna belka potrafi wydobyć z siebie taką jakość dźwięku. Wcześniej miałem zwykły soundbar i też grał dobrze, ale dopiero Philips z Dolby Atmos udowodnił wyższość soundbara nad zwykłym kinem domowym.
 • avatar
  zielony888
  Fajne te soundbary, ale jak mam TV Philipsa to do mojego telewizora najlepiej stylistycznie pasuje soundbar Philipsa,