Paramount dobije HD-DVD?

przeczytasz w 0 min.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Warner postanowił nieco rozjaśnić niepewną przyszłość trwającego od miesięcy pojedynku między Blu-Ray, a HD-DVD. Amerykańska wytwórnia filmowa zdecydowała się wycofać z wydawania filmów na krążkach promowanych m.in. przez Toshibę. Dziś do tej informacji możemy dorzucić kolejną, wydaje się że przełomową dla przyszłości Blu-Ray.

Jak donosi Financial Times, wytwórnia Paramount Pictures może pójść w ślady za Warnerem. Może, choć nie oznacza to, że zrobi to od razu. Okazuje się, że w chwili w której wytwórnia podpisywała umowy z teamem HD-DVD, zapewniła sobie wygodny zapis dzięki któremu może ona wycofać się z wydawania filmów na tym nośniku. Paramount zastrzegł sobie prawo do wycofania z umowy jeśli Warner postanowi całkowicie przejść na Blu-Ray. W związku z postanowieniami konkurencji, wydaje się, że Paramount ma otwartą drogę do podjęcia kluczowych decyzji prowadzących do rozwodu z HD-DVD.


Nie jest jeszcze pewne co postanowi Paramount, ale jeśli zdecyduje się migrować na Blu-Ray, to przyszłość HD-DVD rysuje się bardzo kiepsko. Warto przypomnieć, że decyzje dużych wytwórni filmowych mają decydujące znaczenie dla przyszłości obu nośników. Jeśli Paramount zadecyduje o porzuceniu HD-DVD, to na rynku zostanie tylko DreamWorks, któremu zapewne nie pozostanie nic innego jak pójście w ślady większych wytwórni.

Ciekawe co w tej sytuacji zrobi Microsoft, któremu dotychczas bliżej było do HD-DVD. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno kategorycznie uciął wszelkie spekulacje na temat możliwości wprowadzenia do sprzedaży napędu Blu-Ray do konsoli Xbox360.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!