Technologie i Firma

Dron najlepszym przyjacielem rolnika? Oto Parrot Bluegrass

przeczytasz w 1 min.

Parrot Bluegrass to dron rolniczy, który ma zmienić sposób, w jaki funkcjonuje nowoczesne gospodarstwo. Oto co konkretnie potrafi.

Parrot znany jest w naszym kraju przede wszystkim za sprawą swoich konsumenckich dronów, ale ostatnio coraz częściej próbuje zachęcić do swoich bezzałowców użytkowników profesjonalnych. Niedawno zaprezentował model Bebop-Pro Thermal dla strażaków, ochroniarzy i firm budowlanych, a teraz przedstawia coś stworzonego z myślą o rolnictwie – to Bluegrass.

Monitorowanie upraw, doglądanie zwierząt hodowlanych i nadzorowanie infrastruktury gospodarczej z wysokości i bez dotykania ziemi – to właśnie możliwości drona Parrot Bluegrass. 

Parrot Bluegrass dron wygląd

Co potrafi Parrot Bluegrass?

Pełne naładowanie jego akumulatora (a w zestawie otrzymujemy trzy) pozwala mu unosić się w powietrzu przez 25 minut i monitorować około 30 ha upraw, pozostając na pułapie około 70 metrów. Służy do tego zestaw stanowiący połączenie klasycznej kamery Full HD i sensora Sequoia do obrazowania multispektralnego.

„Parrot Bluegrass zmienia sposób, w jaki funkcjonuje nowoczesne gospodarstwo. Dzięki unikalnym danym pozyskiwanym przez urządzenie możliwe jest poprawianie efektywności wykorzystania zasobów i zwiększanie produktywności upraw i hodowli” – mówi producent.

Parrot Bluegrass dron wygląd warsztat

 

Ważący niespełna 2 kilogramy quadrocopter może wykonywać polecenia operatora z kontrolerem Skycontroller 2 w dłoniach (jest on naturalnie dołączony do zestawu), ale możliwe jest również aktywowanie trybu autonomicznego. Wówczas użytkownik może w pełni skoncentrować się na analizie danych w czasie rzeczywistym.

„Bluegrass jest w stanie rozróżniać gatunki uprawianych roślin, analizować ich stan pod kątem zagęszczenia, procesu wzrostu, a nawet obecności chwastów czy zagrożeń, takich jak obszary upraw z objawami chorobowymi” – dodaje producent.

Dron rolniczy Parrot Bluegrass - prezentacja wideo

Cena i data premiery

Zestaw Parrot Bluegrass (dron z kamerą Full HD i sensorem Sequoia, kontroler, 3 akumulatory, 2 ładowarki, plecak, roczna licencja na program AIRNOV FIRST+ i miesięczna na Pix4Dag) został wyceniony na 25 999 złotych. Jego rynkowy debiut odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

Źródło: Parrot Professional

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pscager
  1
  Umm 25min to jest nic i jeszcze ta cena.
  • avatar
   Toczas
   1
   Nadal bolaczka jest to 25 minut. Dlaczego nie moga zrobic drona 1metr x 1metr z wielka bateria? Przeciez w tak profesonalnym zastosowaniu nie ma to przeciwskazan.
   • avatar
    endrju_pl
    1
    Przy tak wysokich kwotach to już chyba trzeba iść w ogniwa paliwowe. Potencjalnie parę godzin lotu, ekologiczne, ale niestety też droższe w użytkowaniu.
    • avatar
     Lord Konsol PS4MR
     0
     Dron najlepszym przyjacielem podglądacza panienek.
     • avatar
      sebmania
      0
      A czemu nie spalinowe drony i jeszcze jakieś automatyczne tankowanie.