Gadżety

Peggy - inteligentna… klamerka do bielizny

przeczytasz w 1 min.

Na pierwszy rzut oka koncepcja wydaje się absurdalna. Akcesorium to naprawdę jednak może mieć sens. Zobaczcie pomysł firmy OMO.

Mówi się, że Internet Rzeczy wkrótce połączy wszystkie urządzenia w naszych domach i tym samym poprawi komfort naszego życia. Znany producent proszków do prania – OMO – twierdzi, że z tą koncepcją należy też wyjść do ogrodu. Jego najnowszy pomysł może wydawać się absurdalny, ale tylko pokazuje, że „inteligentne” może być właściwie wszystko. Poznajcie Peggy – klamerkę do bielizny na miarę XXI wieku.

Czym Peggy zasłużyło sobie na miano „inteligentnej” klamerki? Ano tym, że akcesorium to zostało wyposażone w czujniki służące do monitorowania temperatury, nasłonecznienia oraz – oczywiście – wilgotności. Na bieżąco kontroluje ona stan powieszonej bielizny oraz warunki otoczenia, po czym za pośrednictwem Wi-Fi przesyła na smartfona informacje o tym, czy pranie już wyschło, a jeśli nie – to ile trzeba będzie jeszcze poczekać. Klamerka upewni się też, czy jesteśmy świadomi nadchodzącego deszczu.

Peggy funkcje

Po co powstało Peggy? Firma OMO twierdzi, że jest to odpowiedź na wyniki raportu, z którego wynika, że 94 proc. rodziców i dziadków czuje, że nie spędza wystarczająco dużo czasu ze swoimi pociechami. Cóż, to właściwie miałoby nawet sens, ale czy inteligentna klamerka może tu coś pomóc? Inna sprawa, że faktycznie komfort planowania prania – może i nieznacznie – ale jednak będzie poprawiony. Dajcie znać, co myślicie o takim wynalazku.

Źródło: CNET, Techly, OMO

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Ten spinacz do bielizny, zwany tez klamerka mialby sens gdyby pranie slchlo rownomiernie. Co z tego ze gora sucha, jak na dole bedzie jeszcze mokre?
  • avatar
   BluePandoraBox
   7
   a to w ogrodzie się nie można bawić z dziećmi i co jakiś czas dotknąć prania by sprawdzić czy już suche?
   zawieszanie i ściąganie prania też może być zabawą
   patrzenie na ekran smartfona i bieganie z klamerką do gniazdka nie zwiększy czasu który poświęcimy dzieciakom, a zmniejszy,
   co za bęcwał marketingowy to wymyślił
   • avatar
    miszauszatok
    6
    czujnik pogodowy mówiący mi czy mam wyjść z psem czy z dzieckiem na spacer... nooo sprzeda się to, sprzeda? jak dla mnie kolejne zbędne badziewie które trzeba będzie pamiętać aby naładować... już są buty, paski, zegarki, okulary, biżuteria.... i teraz jeszcze klamerka? co jeszcze będziemy ładować w przyszłości? skąd ja tyle gniazdek wezmę?
    • avatar
     variel
     4
     Jeszcze brakuje inteligentnego gwoździa.
     • avatar
      miedzianek
      4
      Niedługo w tyłki wsadzą nam inteligentne gó*no, które będzie nas informować SMS kiedy chce opuścić swoje lokum-.-

      Dość popapranych pomysłów!
      • avatar
       majki_majk
       3
       "...jeden z kibiców obecnych na meczu Los Angeles Lakers - Utah Jazz, w którym KB24 rzucił 60 punktów i w ten fantastyczny sposób pożegnał się z ligą. Ów kibic niedługo po zakończeniu tego spotkania wystawił na popularny portal aukcyjny woreczek z powietrzem nabranym właśnie podczas tej historycznej nocy w Staples Center." woreczek poszedł za $15k xD to ten gadżet też się sprzeda.