• benchmark.pl
 • Gry
 • Peter Molyneux - legenda branży gier gościem Pixel Heaven 2016 w Warszawie
Gry

Peter Molyneux - legenda branży gier gościem Pixel Heaven 2016 w Warszawie

przeczytasz w 1 min.

Każdy odwiedzający imprezę Pixel Heaven 2016 będzie miał możliwość zadania nurtującego go pytania samemu Peterowi Molyenux.

Już w czerwcu w stolicy odbędzie się Pixel Heaven 2016 – impreza dla miłośników gier niezależnych i retro. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, o czym już mogliście przeczytać. Dziś dowiedzieliśmy się, że to jeszcze nie wszystko. Otóż Warszawę odwiedzi też pewien gość specjalny – kontrowersyjny, ale i ceniony weteran branży gier – Peter Molyneux. 

Odwiedzający Pixel Heaven 2016 będą mogli wysłuchać Petera Molyenux, jak również zadać mu nurtujące pytania. Legenda branży gier opowie między innymi o tym, jak zaczęła się jego kariera, jakie w osobistym odczuciu są jego największe sukcesy i o drodze do ich osiągnięcia oraz o tym, jakie są jego plany na przyszłość. W tej formie Molyneux będzie gościł w Polsce po raz pierwszy.

W tym miejscu warto sobie co nieco o tym nietuzinkowym twórcy przypomnieć. Z branżą gier Peter Molyneux przygodę rozpoczął 40 lat temu i przez ten czas dał nam kilka naprawdę świetnych produkcji. Przywołać tu należy choćby Dungeon Keeper, Populous, Syndicate, Black and White czy cenioną serię Fable. Obecnie zaś jest szefem eksperymentalnego studia 22cans.

Pixel Heaven 2016

Dla wszystkich fanów nietypowych, zaskakujących produkcji spotkanie z Peterem Molyneux będzie z pewnością nie lada gratką. A wy wybieracie się na tegoroczną edycję imprezy Pixel Heaven? Przypominamy, że ta odbędzie się w dniach 3 – 5 czerwca w Hali Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie (bilety tutaj).

Źródło: Pixel Heaven

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kubas246
  0
  Oprócz kilku "jego" sukcesów należy wspomnieć też o jakiego największej porażce: Godus. Wielkie obietnice, wielkie zapowiedzi, spora kasa zebrana na kicstarterze (prawie 740 000 USD) i w efekcie: wielkie kłamstwa i oszukanie tysięcy graczy.
  W 2012 zebrał sporo kasy (sporo więcej niż potrzebował), bo 732 000 dolarów (+ dostali jeszcze kasę od wydawcy na robienie gry, choć zbiórka na kickstarterze była po to aby mogli wydać grę sami i dzięki temu nie być ograniczani). W 2013 wydał grę we wczesnym dostępie no i tak mamy 2016, gra w becie nadal, do gry nie trafiło prawie nic z obiecanych funkcji, z wielu zrezygnowali (bo jak się okazało nie potrafią tego jednak zrobić), sporo błędów, a kasa się rozeszła, wydano wersje mobilne (choć Peter twierdził, że zajmą się nimi dopiero po ukończeniu wersji PC), teraz robią Godus Wars (znów wczesny dostęp xD).
  Oczywiście wszyscy mu te kolejne oszustwa i próby wydarcia jeszcze więcej kasy (bo inaczej tego nie nazwę) jak widać zapominają skoro teraz znów jest "szanowaną legendą".
  Polecam dobry wywiad bez owijania w bawełnę:
  https://www.rockpapershotgun.com/2015/02/13/peter-molyneux-interview-godus-reputation-kickstarter/

  Cała branża gier walnęła na RPS ogromnego focha po tym wywiadzie (no bo jak tak można wprost pokazać, że taka "legenda" wydymała tysiące graczy!).
  • avatar
   InsanePlumber
   0
   "Peter Molyneux - legenda branży"
   "Legenda" zgadza się, ale raczej z tej negatywnej strony.