Gadżety

PHORM: ekran dotykowy z przyciskami, które pojawiają się tylko jeśli ich potrzebujesz

przeczytasz w 1 min.

Gadżet Tactus Technology to etui na iPada mini, który wykorzystuje ciecz do tworzenia tymczasowych przycisków.

PHORM

Ekrany dotykowe, obok wielu swoich zalet, mają też kilka wad. Niektórzy, zwłaszcza ci mniej wprawieni użytkownicy, mogą mieć na przykład problem, gdy trzeba szybko wysłać ważnego maila, a autokorekta może co najwyżej jeszcze bardziej popsuć treść. Rozwiązaniem może być doczepiana klawiatura, ale ta zmniejsza mobilność naszego urządzenia. Firma Tactus Technology zaprojektowała gadżet, który zdaje się radzić sobie z wszystkimi tymi niedogodnościami.

Jest to nakładka (etui) PHORM dostosowana do tabletu Apple iPad mini. Przyciski QWERTY są niewyczuwalne dopóki użytkownik nie przesunie fizycznego przełączniku znajdującego się z tyłu gadżetu. Jeśli to zrobi, na ekranie dotykowym pojawią się fizyczne przyciski, których zadaniem jest ułatwienie użytkownikowi edytowanie dokumentów i pisanie dłuższych wiadomości. Przyciski pojawiają się gdy są potrzebne i znikają, gdy przestają takie być.

Swoją „magiczną funkcjonalność” nakładka PHORM zawdzięcza cienkiej warstewce cieczy, która tworzy niewielkie płytki w kształcie półksiężyca pod wpływem ciśnienia (za co odpowiada wspomniany wcześniej przełącznik). W akcji gadżet ten możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo:

Gadżet wydaje się naprawdę interesujący. Są jednak dwa problemy. Pierwszy to ograniczenie (być może tylko czasowe) do iPada mini. Drugi, większy, to cena. Panowie z Tactus Technology życzą sobie za PHORM 99 dolarów w przedsprzedaży lub 149 dolarów, gdy nakładka będzie już oficjalnie dostępna w sklepach.

Źródło: IntoMobile, Tactus Technology

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  łoł ale superaśne , mogę dotknąć ?
  • avatar
   Stasiek_Zabojca
   3
   Nie wierzę, że autokorekty nie można wyłączyć. Zarówno na moim tablecie, jak i smartfonie to żaden problem.
   • avatar
    tocorro
    -1
    Z ciekawości, ten gadżet z pojawiającymi się klawiszami przykrywa cały ekran. Jak to wpływa na używanie tabletu ? Czy trzeba ściągnąć tą płytkę żeby go normalnie używać i potem znowu założyć kiedy chce się coś pisać ? Czy też integruje się to to z tabletem i reaguje w normalny sposób na dotyk ?
    • avatar
     Czaszka
     -8
     Rozumiem że przyzwyczajenie ale nie wpadł ktoś na to że qwerty nie sprawdza się pisząc na tablecie/smartfonie?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ''Zdecydownym kupować tanio polecam stronke:
      www.make.my/aukcje
      Mega okazje, licytacje za grosze.
      Ja kupiłem sobie nowy TV 46cali za 180 zł :)