Technologie i Firma

Pieniądze przelejemy przez mobilnego Gmaila

przeczytasz w 1 min.

Smartfon z Gmailem i przypisaną kartą płatniczą. To wszystko, czego potrzeba (na razie Amerykanom), by wykonać przelew.

Google dąży do rzeczywistości, w której smartfon będzie jednym potrzebnym nam urządzeniem, także do dokonywania płatności. Za zakupy coraz częściej możemy płacić zbliżając komórkę do terminala, a już wkrótce posłuży ona też do wykonania standardowego przelewu i wystarczy nam do tego Gmail.

Gigant zapowiedział zupełnie nową funkcję w mobilnej aplikacji Gmail, która pozwoli użytkownikom na wysyłanie pieniędzy do innego użytkownika elektronicznej poczty Google lub też zwrócenie się do niego z prośbą o przelaniem określonej kwoty nam. 

Gmail jako narzędzie do przelewania niewielkich sum może się sprawdzić. Przede wszystkim dlatego, że jest tak proste w obsłudze – nie musimy znać żadnych danych drugiej osoby poza samym adresem e-mail. Aby oddać swoją połowę rachunku za kolację czy dołożyć się do zrzutki na urodziny znajomego – w sam raz.

Otrzymane w ten sposób pieniądze mogą trafić do wirtualnego portfela Google Wallet (z którym narzędzie jest zintegrowane) lub też bezpośrednio na rachunek bankowy. Co ważne, ta druga opcja nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

I jest tylko jedna zła wiadomość – Polacy muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Źródło: Google Blog

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  3
  Każdy kto widział ten dokument youtube.com/watch?v=FUb20kmU_68 wie że Google to złodzieje danych. Przelewanie pieniędzy przez ich strony, konta mailowe to zły pomysł.

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login