Smartfony

Pierwszy w Polsce smartfon z 5G dostępny w Play

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Wydawało się, że Huawei Mate 20 X (5G) będzie na naszym rynku jedynie ciekawostką. Okazuje się jednak, że na dostępność smartfona nie można narzekać.

Huawei Mate 20 X (5G) to pierwszy smartfon przygotowany z myślą o łączności 5G, który pojawił się na naszym rynku. Można znaleźć go już nie tylko w otwartej sprzedaży, ale także w ofercie jednego z operatorów - Play.

Zainteresowani mogą sięgnąć po Huawei Mate 20 X (5G) w ramach abonamentu, ale też bez niego. Jako przykład podawana jest oferta SOLO M, w ramach której koszt zakupu smartfona będzie wynosił ostatecznie 4169 złotych, z czego 2969 złotych na start. W przypadku braku umowy będzie nieco drożej - 4299 złotych.

Nie ma przypadku w tym, iż mówimy o Play. To właśnie ten operator wydaje się być najbardziej zainteresowany łącznością 5G, która w naszym kraju dopiero raczkuje. Kupujący Huawei Mate 20 X (5G) będą mieli szansę na udział w testach, które uruchomiono w Toruniu.

„Sieć 5G READY jest już dostępna w 24% sieci PLAY, a do końca roku ten wskaźnik wzrośnie aż do 38%. Pilotaż w Toruniu to kolejny etap dynamicznego rozwoju infrastruktury, przygotowujący nas do pełnego wdrożenia technologii 5G. Bardzo cenimy sobie współpracę z naszym partnerem technologicznym Huawei, w realizacji tego ekscytującego przedsięwzięcia.” - Michał Ziółkowski, Członek Zarządu Play ds. Technicznych

Huawei Mate 20 X (5G) posiada procesor HiSilicon Kirin 980 (7 nm) oraz chipset 5G Balong 5000, a także ogromny 7,2-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080 x 2244 pikseli. Więcej informacji o smartfonie znajdziecie w naszej wcześniej publikacji.

Źródło: play, huawei (foto)

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  Przecież 5G Ready nie ma nic wspólnego z 5G. To takie LTE+. Ktoś was wkręcił jak młode pelikany...
  25
 • avatar
  Damian Szymański
  Czasem sąd nie zakazał playowi używania hasła "5G Ready" - bo to ściema była? A tutaj widzę w cytacie Play znowu o tym swoim 5G Ready...
  13
 • avatar
  losiaczek1
  Żadna siec w Polsce nie ma jeszcze 5G. A zanim się upowszechni to minie co najmniej kilka lat. W Polsce w większości miejsc nawet LTE nie działa.
  11
 • avatar
  Fenio
  "Sieć 5G READY" czyli LTE+ ?
  3
 • avatar
  chrisplbw
  Czyli Pan z Play nie wie co mówi, albo on swoje a reklama swoje. W najnowszej napisane jest, że zasięg 5G Ready-LTE-A to zasięg dla 12% populacji
  1
 • avatar
  sn00p
  Huawei LOL!
 • avatar
  mobil12
  Toruń chyba nieprzypadkowo wybrany ... czekamy na cud ojca dyrektora :P
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  G5 Rak Edition. Dzięuję, postoję.
  Nawet 3G (stabilne i pełne) wystarczy do streamingu video w 720p przy rozsądnym bitrate. Z tego powodu nie używam nawet 4G LTE bo zauważalnie szybciej zżera baterię w terenie.
  -9
 • avatar
  AndrzejB
  Michał Ziółkowski - De Bil!
 • avatar
  HardCorak
  Pierwszy smartfon z 5g ok. Lepiej niech wprowadzą wcześniej niż później. Martwi mnie jednak rozmiar samego modułu 5g bo -800mah względem mate20x już tak dobrze nie wygląda.