Filmy / seriale / VOD

Odwilż, pierwszy polski serial Max Original na zwiastunie

przeczytasz w 1 min.

Seriale kryminalne nie od dziś cieszą się dużą popularnością. Oczywiście nie każdy okazuje się równie dobry, ale miejmy nadzieję, że Odwilż dostarczy sporo emocji.

Odwilż niemal na dzień dobry w HBO Max

Kilka dni temu ogłoszono szczegóły związane z premierą HBO Max ma polskim rynku. Odwilż ma w tym kontekście istotne znacznie. Będzie to bowiem pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w naszym kraju (w większości w Szczecinie). Jednocześnie uderzająca w popularny gatunek, bo mowa o serialu kryminalnym. Z zapowiedzi dowiadujemy się, że ma liczyć 6 odcinków. O czym opowie? Tu chyba najlepiej będzie przytoczyć oficjalny opis serialu.

„Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim - kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.”

W głównej roli pojawi się Katarzyna Wajda, ale można spodziewać się również tak znanych nazwisk jak Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski czy Agnieszka Pilaszewska. Producentem serialu jest Bogumił Lipski, a reżyserią, na podstawie scenariusza Marty Szymanek, zajął się Xawery Żuławski.

Odwilż - zwiastun serialu

Kiedy premiera serialu Odwilż?

Jak być może pamiętacie, a jeśli nie to przypominamy, HBO Max wystartuje w Polsce już 8 marca. Na premierę omawianego serialu nie będziemy czekać dużo dłużej, bo zaplanowano ją na 1 kwietnia.

Źródło: HBO Max

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bruner
  2
  Tytułowa Odwilż w Polskiej kinematografii to panuje od kupy lat z naciskiem na słowo "kupa" .... Kolejny gniot z drętwymi dialogami, aktorstwem rodem z paradokumentu i dźwiękiem tak spapranym, ze jak nie ogarniasz czytania z ruchu warg to leczy Cie tylko przeczytanie scenariusza.
  • avatar
   OpusDei
   0
   ...Że tak spytam, czy w owym serialu co jakieś 5 minut będą "przerwy" i aktorzy wytłumaczą "oglądaczom" co się właśnie zadziało, jak w kluczowych obecnie tego typu produkcjach.?
   • avatar
    pawluto
    0
    Mnie to śmieszą te Polskie seriale o policjantach - pełna fikcja nie mająca nic wspólnego z nieudolną naszą policją.
    Byłem kiedyś służbowo w takim tajnym miejscu ( nie zdradzę adresu ) co zajmował się nie wiem czy dobrze pamiętam przestępczością zorganizowaną...to co tam zobaczyłem to jakaś masakra...tego nie da się opisać a praca tych ludzi to ...echh...może się nie znam ale to nie było ani zorganizowane ani skuteczne...
    Jeśli tak to wygląda to ja się nie dziwię że policja jest bezradna w tylu w miarę prostych sprawach...
    • avatar
     sunsee
     0
     polskie seriale mają się coraz lepiej, fajnie że pojawiają się też kryminalne, bo to zdecydowanie mój ulubiony gatunek, pozytywnie mnie zaskoczył Behawiorysta, wyprodukowany przez playera