Gry komputerowe

Pillars of Eternity z datą premiery

przeczytasz w 1 min.

jeszcze tylko nieco ponad dwa miesiące poczekamy na grę, będącą ukłonem w stronę klasyków gatunku RPG.

Pillars of Eternity

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy czekają na Pillars of Eternity. Studio Obsidian Entertainment ogłosiło datę premiery tej gry – nasze wyczekiwania zakończą się już za nieco ponad dwa miesiące.

Pillars of Eternity to gra, która została zainspirowana klasycznymi produkcjami z gatunku RPG. Pracujące nad nią studio Obsidian Entertainment zapowiedziało, że tytuł ten połączy w sobie cechy takich kultowych gier jak Baldur's Gate, Icewind Dale oraz Planescape Torment. Rzut izometryczny oraz nacisk na fabułę, eksplorację i rozwój postaci to bez wątpienia cechy, które zostaną docenione przez graczy.

Pomysł został bardzo ciepło przyjęty przez graczy, którzy obdarzyli sporym zaufaniem ekipę Obsidian Entertainment – podczas zbiórki na platformie Kickstarter twórcom udało się zgromadzić prawie 4 miliony dolarów, podczas gdy minimalny próg finalizacji projektu wynosił 1,1 miliona. 

Czy gracze otrzymają to na co liczą? O tym przekonamy się już za nieco ponad dwa miesiące. Studio Obsidian Entertainment wraz z polskim wydawcą – Cenega – ogłosili, że gra Pillars of Eternity pojawi się na rynku 26 marca 2015 roku. Produkcja ta powstaje z myślą o komputerach osobistych z systemami Windows, Mac OS X oraz Linux.

Jeszcze dzisiaj (15 stycznia) odbędzie się także oficjalna prezentacja gry Pillars of Eternity prowadzona przez jednego z jej twórców – Josha Sawyera. Podczas niej pokazane zostaną niepublikowane dotąd fragmenty zabawy. Stream odbędzie się na Twitch.tv/ParadoxInteractive. Start o godzinie 22.00.

Źródło: Cenega

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kłaczkov92
  5
  Na to właśnie czekam! Oby gra była przynajmniej świetna :D
  • avatar
   Quellu
   3
   No tak. Tutaj na szczęście nie będzie chrzanienia na jakiej platformie będzie wyglądać ładniej :)
   • avatar
    Djmnich
    2
    Przypomina mi się klasyczne IceWind Dale
    • avatar
     Rebal
     0
     Przypomina mi się BG II SA. W takich grach musi być fabuła, to kluczowa forma do sukcesu, sam klimat nie da wszystkiego.
     Nie grałem w Plancape Torment ale w inne klasyki od Black Isle tak i powiem, że są to tytułu wiecznie żywe.
     Chciałbym aby w tym PofE był AD&D.

     • avatar
      Quellu
      0
      Czy bench się wytłumaczy dlaczego usunął mi wszystkie posty?