Gry Xbox One

PUBG na Xbox One ma już milion graczy, a Microsoft ma prezent

przeczytasz w 1 min.

Jeszcze nie wiadomo, czy PUBG na Xbox One uda się powtórzyć sukces wersji pecetowej, ale zdecydowanie nie jest to wykluczone.

W dniu premiery gry PlayerUnknown’s Battlegrounds na Xbox One zastanawialiśmy się, czy powtórzy ona sukces wersji pecetowej. Teraz otrzymujemy pierwszy powód, by wierzyć, że rzeczywiście tak się stanie. Microsoft pochwalił się bowiem, że wystarczyły dwie doby obecności w sklepach tego tytułu, by liczba graczy osiągnęła „magiczny” pułap 1 miliona.

Załóżmy, że niezłe tempo będzie utrzymane i weźmy pod uwagę fakt, że na PC rozeszło się już ponad 25,5 miliona egzemplarzy. Niewykluczone więc, że do końca tego roku liczba posiadających PUBG graczy może osiągnąć poziom 30 milionów. To wręcz niezwykły wynik jak na grę, która jest nieukończona. Przypomnijmy bowiem, że premiera pełnej wersji na komputery odbędzie się dopiero za kilka dni.

Odbiór tej konsolowej wersji natomiast jest mieszany. Z jednej strony słychać narzekanie na kiepską grafikę, słabą optymalizację i liczne błędy. Inni z kolei są bardzo zadowoleni. Średnia ocen w sklepie Microsoftu to 3,7/5. Trzeba oczywiście brać pod uwagę to, że jest to gra oferowana w ramach wczesnego dostępu, więc niedoskonałości nie mogą dziwić.

Wspominaliśmy, że Microsoft pochwalił się wynikami sprzedaży xboksowej wersji PlayerUnknown’s Battlegrounds, ale to nie wszystko, co odnajdujemy w notce prasowej. Otóż gigant z Redmond zapowiedział, że osoby, które w dniach 17 – 31 grudnia zdecydują się na zakup konsoli Xbox One X, tę strzelaninę typu „battle royale” otrzymają w prezencie.

Źródło: Microsoft, Xbox

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  1
  XBOX ONE X do gier 4K 60FPS !!!

  a PUBG FULLHD @ 30 fps
  HAUshuahauhsa dobry prezent

  optymalizacja za rok do 60fps, bo najpierw trzeba zarobić 100,000,000 zł, potem bierzemy się do roboty xD.
  • avatar
   steny
   1
   Ponoć na konsole łatwiej zrobić grę.
   Jak widać po PUGB nie do końca ;)
   • avatar
    FajeraPL
    1
    Posiadam 2konsole nextgenowe i laptopa gamingowego.
    I zawsze było tak, że gry, które był tworzone z myślą o konsolach były jakościowo ucinane na PC.
    Teraz została wydana gra na PC z optymalizacją tylko pod PC i próba szybkiego przeniesienia na konsole okazało się fiaskiem.
    To pokazuje jak konsole jeszcze technicznie są w tyle za PC :).
    • avatar
     kristof080
     0
     I oto, jak MS promuje swoje najnowsze dziecko. Smiech na sali.