Gry komputerowe

PUBG - wysokie oceny i świetna sprzedaż

przeczytasz w 1 min.

PlayerUnknown’s Battlegrounds jest już po premierze. Gra zbiera bardzo dobre recenzje, a licznik sprzedanych egzemplarzy przekroczył już 30 mln.

W czwartek rano otwarte zostały serwery PlayerUnknown’s Battlegrounds 1.0, a kilka dni wcześniej do programu wczesnego dostępu weszła wersja na Xbox One. To dało kolejnego „kopa”, o czym najlepiej świadczy wynik, jakim pochwalił się C.H. Kim, dyrektor generalny PUBG Corporation.

30 milionów egzemplarzy – takim wynikiem sprzedażowym (na który składają się wersje PC i Xbox One) może pochwalić się już PlayerUnknown’s Battlegrounds, z czego zdecydowana większość pochodzi właśnie z programów wczesnego dostępu. 

PUBG team

PUBG jest grą, która odniosła największy tego typu sukces. To jednak dopiero początek – teraz twórcy chcą, by jej popularność nie malała. Zapowiadają, że będą starać się o to, by stworzyć „optymalne doświadczenie Battle Royale”.

A jak grę w wersji 1.0 przyjęli recenzenci? Średnia ocen oscyluje wokół 9/10, a więc odpowiedź brzmi: bardzo ciepło. PUBG otrzymało między innymi „dychę” od serwisu Polygon, który zauważa w grze coś zupełnie nowego na rynku.

PUBG skok

Wartką akcję i zabawę, w którą chce się zaangażować, docenia też Game Informer (9,5/10), a GameSpot (8/10) zauważa, że ta rozrywka nie nudzi się nawet po setkach godzin spędzonych przy komputerze. Z kolei PCGamesN (9/10) nazywa PUBG „jedną z najlepszych i najbardziej innowacyjnych strzelanin w historii”.

Choć przeważają pozytywne opinie, nie brakuje też krytyki. Recenzent z Game Revolution (7/10) na przykład również chwali podstawy rozgrywki, ale nie uważa, by aktualna wersja zasługiwała na oznaczenie „1.0”. Twórcy jednak nigdy nie twierdzili, że wydanie pełnej wersji jest celem ostatecznym.

Źródło: Metacritic, PUBG Corporation

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ECRYGIGS
  7
  Na serverach takie lagi ze hohoho 2 metry w przód i 3 metry w tył, to jakaś masakra. Teraz daje 5/10 za lagi które są większe niż wcześniej.
  • avatar
   mutissj
   1
   i co optymalizacja gry skończona?
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    i to gra która nawet nie została jeszcze ukończona.. gry idą na dno. mikropłatności, kupowanie kota w worku, masa błędów po premierze i czekanie wiele miesięcy na załatanie.. i będzie jeszcze gorzej jeśli ludzie nadal to kupują
    • avatar
     PayStation4PowerOF18fps
     0
     Gra epicka jeśli chodzi o grę z kumplami :) Do solo gry taka już troszkę gorzej. :) Lagi owszem są ale przez pierwszą minute ale nie zawsze. Ogólnie świetna zabawa :)
     • avatar
      ALL146
      0
      Jakoś nadal wolę bardziej H1Z1, ale może się do PUBGa bardziej przekonam po dłuższym ograniu.