Oprogramowanie

Pliki: Google Chrome 12.0.712.0 dev

przeczytasz w 1 min.

Do sieci trafiło wydanie bardzo popularnej przeglądarki firmy Google a mianowicie Chrome w wersji 12.0.712.0 dev. Jak przekonują twórcy nowe rozwojowe wydanie przeglądarki jest aż o 60% szybsze od ostatniej stabilnej wersji.

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 »sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 »narzędzia CPU
 »benchmarki, testy
 »wszystko dla Windows
 »gry, poprawki, dodatki
 »multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 »zaproponuj dodanie pliku lub programu

W nowej wersji przeglądarki 12.0.712.0 dev zaimplementowano nową przyśpieszoną wersję silnika JavaScript — V8, która to w głównej mierze jest odpowiedzialna za tak ogromne przyśpieszenie przeglądarki. Twórcy w tej wersji pokusili się również o wstępną implementację akceleracji materiałów wideo przez układ GPU. Według programistów użytkownicy posiadający wspierane modele kart graficznych przy pełnoekranowym odtwarzaniu materiałów wideo zaobserwują nawet do 80% mniejsze obciążenie procesora głównego (CPU). Od nowa zaprojektowano wszystkie okna dialogowe i od teraz można z nich korzystać również w zakładkach przeglądarki. Dodano opcję przeszukiwania ustawień przeglądarki, co z kolei ma umożliwić na szybsze dotarcie do poszukiwanej opcji.

Według twórców wersja 12.0.712.0 dev zawiera tzw. "czystszy" kod źródłowy, zmniejsza liczbę awarii, wprowadza dużo poprawek i aktualizuje silnik V8 do wersji 3.2.3.1. W wersji dla Mac wprowadzono nową animację paska zakładek oraz we wszystkich systemach wprowadzono opcję Tab Multi-Select - która pozwala użytkownikom na wybranie kilku zakładek jednocześnie (za pomocą klawisz CTRL) oraz jednoczesne stosowanie zadań dla wszystkich zaznaczonych. Jednak należy mieć na uwadze, iż jest to wciąż wczesna wersja dev i może zawierać liczne błędy.


 


Pobierz:

Rozmiar pliku: ~15 MB

Źródło: TechConnect

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dawiduser143
  0
  jakie gpu sa wspierane przez chrome?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Niedługo to chrom będzie tak szybki, że strony bez połączenia będą się ładować a numer trzeba będzie zapisywać jako A*10^...
   • avatar
    fenuks
    0
    Dokładnie. Każda nowa wersja jest szybsza od kolejnej co najmniej o 30% tyle tylko, że końcowy użytkownik jakoś tego nie zauważa. Uda im się, powiedzmy, przyśpieszyć wyświetlanie menu kontekstowego o 40% to można napisać, że przeglądarka jest szybsza o 40%.
    • avatar
     Promilus
     0
     Śmiejecie się, a akceleracja renderingu stron jest i działa wyśmienicie, a dzięki prerenderowi stron jak dla mnie pod XP nawet FF4 się chowa.
     • avatar
      XeonX
      0
      Przeprowadziłem test najnowszych przeglądarek, wynik nie był niczym zaskakującym.

      http://img59.imageshack.us/img59/4766/testva.jpg

      Chrome i Opera to jedyne szybkie przeglądarki reszta to muł jeśli chodzi o szybkość działania. (IE9 wykryło jako IE7...)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Peacekeeper - Opera 11.5 beta:
       http://img12.imageshack.us/img12/5180/opera115.png
       • avatar
        mutissj
        0
        z tego co tam pisze ma się pojawić 64 bitowa wersja tej przeglądarki w wypadku wydajność znacznie wzrośnie