Oprogramowanie

Pliki: iTunes 10 - obsługa nowych iPodów

przeczytasz w 1 min.

iTunes to oprogramowanie znane każdemu użytkownikowi urządzeń przenośnych Apple. Program przeznaczony jest dla systemu Windows oraz Mac OS X. Wraz z premierą nowych produktów Apple pojawiła się 10 już wersja iTunes.

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 »sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 »narzędzia CPU
 »benchmarki, testy
 »wszystko dla Windows
 »gry, poprawki, dodatki
 »multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 »zaproponuj dodanie pliku lub programu

iTunes to w istocie aplikacja kombajn, która pozwala zarządzać zawartością mobilnych urządzeń Apple, a także plikami multimedialnymi na dysku twardym komputera. Za jej pomocą możemy także odsłuchiwać internetowe stacje radiowe, konwertować muzykę, tworzyć i nagrywać płyty z muzyką, pobierać opisy płyt i zdjęcia okładek, a także dokonywać zakupów multimediów (filmy, seriale, muzyka) w internetowym sklepie iTunes Store.

Co nas czeka w najnowszej wersji? Przede wszystkim dodane zostało wsparcie dla najnowszych modeli produktów Apple iPod shuffle 4G, iPod nano 6G, iPod touch 4G i Apple TV. W związku z premierą tego ostatniego urządzenia, które ma umożliwić dostęp do strumieniowo przesyłanego wideo, wprowadzono usługę wypożyczania seriali telewizyjnych w cenie 99 centów za jeden odcinek. Zmieniona została także nazwa usługi AirTunes na AirPlay - jest to funkcja, która pozwala przesyłać bezprzewodowo muzykę z komputera do domowego zestawu muzycznego lub głośników.

Ważną zmianą jest także dodanie zakładki Ping, która zapewnia dostęp do nowej sieci społecznościowej ukierunkowanej nie tyle na zawieranie znajomości, ale na multimedia - możemy wybraną osobę w sieci śledzić, dodawać komentarze, zobaczyć jakiej muzyki słuchała czy też obejrzeć zdjęcia oraz filmy, które umieściła na swoim profilu. Niestety, Ping nie będzie na razie dostępny w Polsce.

Oprócz powyższych zmian, dokonano również korekty wyglądu listy odtwarzania, poprawiono wydajność aplikacji i zmieniono ikonę programu.
 


Pobierz: iTunes 10

Rozmiar pliku: 71,37 MB

 


 

Źródło: Apple

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tomecek
  0
  Kiedy iTunes w PL?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Echh… rozczarowanie. Interfejs nie przeszedł większych zmian (a przydałoby się odświeżenie choćby w wyglądzie), w widoku listy okładki są mniejsze niż dotąd (co wg mnie jest głupie), dalej jeśli się wybierze widok lista, to w sortowaniu wg wykonawców po kliknięciu na interesujący nas zespół iTunes przełącza się w widok listy (a jakoś nie mam zamiaru szukać u jednego wykonawcy tego jednego utworu ze stu, wg mnie powinno być tak, że po kliknięciu na wykonawcę pojawiają się jego albumy – dalej w widoku siatki). I na koniec to, co mnie najbardziej wkurzało w dziewiątce: iTunes dalej działa wolno, a iTunes Store opornie – łącznie z Pingiem (mimo że mam łącze 2 Mbit, to strona główna w iTunes Store włącza mi się pół minuty). A ta podróba Last.fm, dość słaba. Interfejs nie wygodny, jak już wspomniałem działa wolno, najbardziej zdziwiło mnie to, że Ping proponował mi żebym posłuchał Lady GaGi, nie wiem jak wy, ale ja podobieństw między Disco Polo o Heavy Metalem, którego słucham, nie zauważam… Jednym słowem – nie warto opuszczać Last.fm dla Pinga.

   @Tomecek Chodzi ci o sam program, czy o sklep? Bo program już w dniu premiery był po polsku, a na iTunes Store sobie na pewno poczekamy (ale chodzą słuchy że Apple prowadzi jakieś rozmowy w sprawie wprowadzenia sklepu do Polski).