Systemy operacyjne

Pliki: OpenSUSE 11.3

przeczytasz w 1 min.

Twórcy popularnego już "kameleona" właśnie udostępnili jego nową finalną wersję. OpenSUSE - bo o nim właściwie mowa, dostępny jest do pobrania za darmo w wersji 11.3.

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 »sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 »narzędzia CPU
 »benchmarki, testy
 »wszystko dla Windows
 »gry, poprawki, dodatki
 »multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 »zaproponuj dodanie pliku lub programu

Nowa odsłona tej niezwykle popularnej dystrybucji systemu Linux, będącej międzynarodowym przedsięwzięciem sponsorowanym przez firmę Novell  niesie za sobą wiele istotnych zmian. W nowej wersji nie mogło zabraknąć oczywiście aktualizacji środowisk graficznych KDE i GNOME, oprócz tego do dyspozycji użytkowników zostały standardowo oddane aplikacje tj. pakiet biurowy OpenOffice.org, przeglądarka Mozilla Firefox, klient pocztowy Thunderbird czy też narzędzie SpiderOak do synchronizacji plików przez Internet.

Nowa wersja systemu została w pełni przystosowana do pracy z urządzeniami przenośnymi takimi jak netbooki, oferuje wsparcie dla wielu typów ekranów dotykowych oraz obsługuje nowy system plików Btrfs. 

Najważniejsze zmiany w nowej wersji:

 • Dokonano aktualizacji jądra systemu Linux do wersji 2.6.34
 • Zaktualizowano środowiska graficzne KDE, GNOME, Xfce oraz LXDE do najnowszych dostępnych wersji
 • Bazę repozytoriów wzbogacono o 1000 nowych darmowych aplikacji
 • Wprowadzono wsparcie dla systemu plików Btrfs
 • Dokonano aktualizacji własnościowych sterowników graficznych
 • Wprowadzono wiele poprawek stabilności i usunięto liczne mniej istotne błędy.

Kliknij by powiększyć


System jest dostępny w wersjach przeznaczonych dla platform opartych na architekturze x86 jak i x64 bit, można go też pobrać w czterech opcjach: kompletnej, live cd KDE, live cd GNOME oraz w postaci pliku do instalacji sieciowej.


Pobierz: OpenSUSE 11.3Rozmiar pliku: 4,7 GB


Źródło: OpenSUSE

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  zawsze lubiłem Suse ale nigdy nie maiłem do niego cierpliwości, wiecznie jakieś crashe w KDE, a gnome jest w tym distro brzydkie :| w dodatku wszystko chodzi ociężale jak vista :D do zabawy najlepsze ubuntu i mint :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Już od wczoraj go testuję. I powiem tak, że gdyby nie gry to na stacjonarnym komputerze też bym linuksa zainstalował. Póki co od pół roku mam zainstalowanego openSUSE na laptopie. W sumie to czuję się jeszcze laikiem w tym systemie, lecz właściwie każdego dnia można się czegoś nowego dowiedzieć. Repozytoria społeczności openSUSE czynią z tej edycji prawdziwą maszynę multimedialną do domu nawet dla bardzo niedoświadczonych użytkowników, jak również dla prawdziwych wymagających użytkowników, którzy chcą postawić profesjonalny serwer.
   • avatar
    Damian Szymański
    0
    Na Linuksie próbowałem odpalać 12 gier z tego chyba 8 działało. Jak ktoś chce grać na Linuksie to nie ma problemu, wystarczy sprawdzić np. w bazie danych wine czy gra działa i finito. Jak tak to jest tam instrukcja jak ją odpalić.